Mes – lietuvaičiai

Danguolė Tumėnienė
,
LSU Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja

Kovo 11-ąją Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai pasitiko šventiškai ir aktyviai. Šiai dienai buvo skirta mokinių ugdomoji diena „Mes – lietuvaičiai“. Vyko jau tradicija tapęs lietuvių kalbos diktanto konkursas „Raštingiausias pradinukas“. Šiame konkurse raštingumą pasitikrino visi progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Geriausiai parašę diktantą (pirmų vietų nugalėtojai) buvo apdovanoti pereinamomis taurėmis. Padėkomis apdovanoti 2–3 vietų laimėtojai.

 

Šilčiausius žodžius Lietuvai į 100 dėlionės dalelių sudėjo 1a, 2a, 2b ir 4a klasių mokiniai. Visos dėlionės dalys virto Gedimino pilimi. Linkėjimus, komplimentus Lietuvai mokiniai papuošė ryškiomis Lietuvos gamtos spalvomis.

 

3b klasės mokiniai dalyvavo „Galvoklis“ edukacijos galvosūkių turnyre. Trečiokai ne tik suko galvas ieškodami atsakymų, bet ir sužinojo daug įdomių faktų ir dalykų apie Lietuvą. 3c ir 3d klasių mokiniai pasuko tautodailės ieškojimo keliu. Arnetų namuose pynė tautines juosteles, išbandė ir pynimą iš vytelių. Antrokai skaitė Kėdainių miesto planą, susipažino su gatvių pavadinimais ir keliavo jų ieškoti mieste. Pirmokai susijungė į bendrą viktoriną „Kahoot“.

 

Žavi pradinukų komandinis darbas. Besiruošdami šventei, mokiniai šeimose, klasėse rinko gražiausius lietuviškus žodžius. Pasitelkę informacines technologijas, „WordArt“ programą, kiekviena klasė sukūrė „Laisvės paukštį“. Net 15 paukščių, su gražiausiais žodžiais „išskrido“ į Lietuvą. Pasigrožėti skrendančiais paukščiais, galima čia.

 

Džiaugsmo, jaukumo ir šilumos atnešė spektaklis pagal V. V. Landsbergio knygą „Arklio Dominyko meilė“. Mokiniai, kartu su aktoriais, išgyveno meilės, draugystės, supratimo jausmus. Po spektaklio dar ilgai netilo aptarimai klasėse.

Mūsų pradinių kasių mokiniai gimė ir auga laisvoje Lietuvoje. Norisi palinkėti visiems Lietuvos vaikams augti, kurti, džiaugtis ir būti laisvais piliečiais. Dažnai sakome: „Lietuva – tai mes, o mes – tai Lietuva“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.