„Mes – gamtos vaikai 2017“

Panevėžio r. Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ vyko priešmokyklinio amžiaus vaikų gamtamokslinė praktinė konferencija „Mes – gamtos vaikai 2017“. Pirmą kartą vaikai iš rajono lopšelių-darželių turėjo galimybę pasijusti tikrais tyrinėtojais, atradėjais ir rimtais pranešėjais, nes atliktus tyrimus ir stebėjimus pristatė savo draugams. Nors renginį organizavome ir vedėme mes, priešmokyklinio ugdymo vyriausioji pedagogė Jovita Niauronienė ir auklėtoja Inga Širmulienė, itin daug pareigų konferencijoje turėjo ir patys vaikai: jie sutiko svečius, registravo dalyvius ir kiekvienam įteikę dalyvio korteles lydėjo į salę.

 

Konferencijoje išgirdome ir pamatėme daug įdomių pranešimų. Per teorinę dalį Velžio lopšelio-darželio priešmokyklinukai pristatė vaizdo pranešimą „Sodos stebuklai“. Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ vaikai tyrinėjo savo darželio aplinką ir parengė vaizdo pranešimą „Oi tie grybai grybai“. Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė“ auklėtiniai nustebino pranešimu „Jei aš būčiau skrybėlės viduje“ ir filmuku apie slieko namus. Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ priešmokyklinukai, atlikę įstaigos vaikų apklausą, išanalizavę anketas, padarę išvadas, sudarė diagramą ir pristatė stendinį pranešimą „Smalsučio“ augintiniai“.

 

Per praktinę konferencijos dalį dalyviai tęsė veiklą skirtingose laboratorijose: „Smėlio“, „Gamtos modelino“, „Antspaudų“ ir „Spalvų“. Atliktas veiklas pristatė savo draugams. Vaikai pasisėmė naujos patirties, įspūdžių, susirado naujų draugų, patobulino komunikavimo, socialinius įgūdžius. Konferencijoje dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Algė Verbiejienė. Ji džiaugėsi vaikų išmone ir noru tyrinėti bei pažinti gamtą.

 

Džiaugiamės pavykusiu renginiu ir tikimės, kad konferencija taps tradicinė.

 

Jovita NIAURONIENĖ

Priešmokyklinio ugdymo vyr. pedagogė

Inga ŠIRMULIENĖ

Auklėtoja

 

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.