Mes – Europos vaikai

Ramunė Klimienė
,
anglų ir prancūzų kalbų mokytoja

Rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama Europos kalbų diena, kurios tikslas – skatinti mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms.

Šiais metais Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijoje sumanyta Europos kalbų dieną paminėti netradiciškai – išleisti virtualią knygą „Mes – Europos vaikai“. Joje publikuojami 5–8 klasių mokinių sukurti eilėraščiai lietuvių, anglų, lenkų, prancūzų kalbomis, sudėti Europos įvairovę simbolizuojantys piešiniai. Daugelis mokinių savo kūryboje akcentavo, kad visos Europos kalbos yra gražios ir svarbios, bet kiekvienai tautai gimtoji kalba yra pati brangiausia. Dailės darbai parodo, kaip vaikai mato ir įsivaizduoja Europos šalis. Vieni mokiniai piešė savo gimtinę, kiti – mylimą šalį arba tuos kraštus, kuriuose nori gyventi arba nori ten nuvykti. Mokinių kūriniai – gražus simbolis, atspindintis mintį, kad esame vieno pasaulio vaikai. Visi esame unikalūs, išskirtiniai, bet tuo pačiu ir panašūs.

„Mes – Europos vaikai“ – tai vienas iš nedaugelio projektų, kuris sujungia įvairias kalbas, skatina kurti taip, kaip jaučia mūsų širdis. Projekto sumanytojos ir koordinatorės – mokytojos Ramunė Klimienė, Nijolė Žukienė, Agnė Čepulytė.

 

Europos kalbų dienai sukurta virtuali knyga

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras