Mentorystės konkursas „Mano knyga bus!“ ieško jaunųjų rašytojų

Skaitymas ir rašymas yra du neatsiejami dalykai – jeigu nori rašyti, reikia daug skaityti, o jei daug skaitai, didelė tikimybė, kad vieną dieną kils mintis rašyti pačiam. Rašančių žmonių Lietuvoje nemažai, tačiau aptikti paauglio parašytą knygą yra tikra retenybė. Bet argi ne mokykloje ir prasideda rašytojo kelionė? Literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ imasi ieškoti rašančių mokinių ir padėti jiems priartėti prie svajonės tapti tikrais rašytojais išsipildymo.

 

Mentorystės konkursas „Mano knyga bus!“ ieško rašančių dvylikos–aštuoniolikos metų mokinių, kurie turi parašę knygos rankraštį ir nori pasidalinti savo tekstais. Kitaip nei įprasta kitiems rašymo konkursams, „Vaikų žemės“ konkursas rašančius apdovanoja ne piniginėmis premijomis ar kitokiomis materialiomis dovanomis – nugalėtojams atiteks viena iš trijų literatūrinių draugysčių su knygų autoriais.

 

Kaip teigia vienas literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė” įkūrėjų Justinas Vancevičius, toks apdovanojimas jaunajam rašytojui yra gerokai svarbesnis nei, pavyzdžiui, planšetinis kompiuteris – šis apdovanojimas yra galimybė užmegzti draugystę su tuo, kuris jau įgyvendino svajonę tapti rašytoju. Visai nenuostabu, kad daugybė rašytojų pasakoja rašę nuo ankstyvos paauglystės, bet knygomis jų rašymas pavirto tik gerokai vėliau – svajonės pasimeta, jei niekas nors truputį nepadeda joms išsipildyti. O kas geriau gali padėti patikėti ta svajone, jei ne rašytojas, kažkada svajojęs apie tą patį.

 

„Neseniai paskelbtas mentorystės konkursas „Mano knyga bus!“ jau sulaukė nemažo susidomėjimo. Nežinome, kiek besidominčiųjų dalyvaus konkurse, bet jei domimasi, reiškia, kad tai įdomu, naudinga, o toks ir yra mūsų tikslas – atrasti tuos literatūros pažinimo kampus, kurie sudomina vaikus ir paauglius“, – sako J. Vancevičius.

 

Literatūriniai draugai – tai mentoriai, kurie keturis mėnesius nuo konkurso rezultatų paskelbimo kartu su jaunuoju rašytoju kalbėsis apie jo tekstą ir ieškos sprendimų, kaip būtų galima jį pagerinti, kaip ir kokioms leidykloms pasiūlyti rankraštį, kai jaunasis rašytojas bus pasiruošęs. Su jaunaisiais rašytojais bendraus literatūrologė, poetė Lina Buividavičiūtė („Helsinkio sindromas“, leidykla „Kauko laiptai“), maginės fantastikos mėgėjams rašanti Aistė Vilkaitė („Nojus ir Ema“, leidykla „Versus Aureus“, „Besielė“, leidykla „Obuolys“) bei mitologijos tema kurianti vaikų knygų autorė ir iliustratorė Kotryna Zylė („Milžinas mažylis“, „Didžioji būtybių knyga“, abi knygas išleido leidykla „Aukso žuvys“).

Konkursas „Mano knyga bus!“ – jau antrus metus vyksiančio vaikų literatūros festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ dalis. Paraiškų dalyvauti konkurse organizatoriai laukia iki šių metų lapkričio 12 d., šeši atrinkti dalyviai savo darbus pristatys gruodžio 8 d. vyksiančio festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ metu, tuomet bus paskelbti ir trys tekstų autoriai, kurie laimės literatūrines draugystes. Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti čia.

 

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalį „Vaikų Kalėdų sala“ globoja Vilniaus miesto savivaldybė, remia Lietuvos Kultūros taryba. Renginys vyks gruodžio 7–9 d. Vilniaus mokytojų namuose.

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.