Meilė gyvūnams suvienija

Silva Jonušaitytė
,
Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos socialinė pedagogė

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 d. vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“, kurios tema „Sąmoningas jaunimas – gyvūnų viltis“. Organizuojant šią konferenciją, siekta dalytis mintimis, kaip mokyklose ugdyti sąmoningą jaunimą, neabejingą gyvūnams, kurie yra neatsiejama Žemės ekosistemos ir žmonių gyvenimo dalis.

Dabartiniai duomenys rodo, kad žemėje esanti organizmų rūšių įvairovė nyksta nuo 100 iki 1000 kartų greičiau, nei pastebima iš fosilinių radinių. Daugiausia tai vyksta dėl žmogaus vykdomos veiklos: ekosistemų naikinimo, taršos, nedarnaus gamtos išteklių naudojimo, invazinių rūšių plitimo ir kitų priežasčių. Apie tai reikia kalbėti ir su mokiniais, skatinti juos diskutuoti apie gyvūnų gerovę, jų teisių apsaugą ir gyvūnų santykį ne tik su gamta, bet ir su žmonėmis.

 

Į konferenciją skubančius svečius ir dalyvius nuotaikingai grojant muzikai pasitiko Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos liaudies muzikos ansamblis „Joginta“, o renginį atidarė gimnazijos teatro „Jorė“ mokiniai – parodė spektaklį „Peliukų mokykla“.

Šioje konferencijoje buvo kalbama apie gyvūnų svarbą žemei ir žmonijai, nykstančių rūšių išsaugojimą ir meilę gyvūnams, svečiai taip pat skatino mokinių bendradarbiavimą su įvairiomis organizacijomis, užsiimančiomis gyvūnų priežiūra ir gyvūnų teisių apsauga.

 

Konferencijoje pranešimus skaitė ne tik 8–12 klasių mokiniai, bet ir suaugusieji, su gyvūnais turintys įvairios patirties: Vilniuje esančios organizacijos VšĮ „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė, veterinarijos gydytoja, UAB „Pitema“ vadovė Christina Arutiunian, Klaipėdos Medeinės mokyklos psichologė, kaniterapeutė Laura Aširovienė, dinozaurų parko Dino.lt (Radailiai) direktorė Rima Andriuškevičiūtė, Lietuvos jūrų muziejaus Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja Nina Puteikienė, cirko artistė Agnė Zobovienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Edita Kučinskienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės vyresnioji tyrėja Simona Narūnė ir OFM pranciškonų vienuolis kunigas Juozapas Marija Žukauskas.

 

Konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“ pritraukė nemažai rėmėjų, kurių dovanomis buvo apdovanoti visi mokiniai, skaitę pranešimus, ir juos ruošę pedagogai. Mokinių pranešimai buvo vertinami nominacijomis. Geriausio pranešimo nominaciją pelnė Neringos gimnazijos mokinės Monika Kretulytė ir Augustė Stalioraitytė, joms padėjo ruoštis socialinė pedagogė Indrė Sadonytė. Mokinės skaitė pranešimą tema „Kuršių Nerija – zoologijos sodas po atviru dangumi“.

 

Išskirtine konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“ itin džiaugėsi atvykę svečiai, paraginę organizuoti ir kitąmet, sakė, kad ji galėtų tapti tradicine Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos konferencija, suvienijančia gyvūnus mylinčią bendruomenę, ir taip ugdyti sąmoningą jaunimą, kuris yra gyvenimo be gyvūnų globos namų viltis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.