Mažos rankelės saugo žemę

Laura Krivickaitė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja 

Su pavasario saulės spinduliais į Vilainių mokyklos-darželio „Liūtukų“ grupę atkeliavo Pasaulinė Žemės diena. Visą savaitę vaikai aktyviai dalyvavo pokalbiuose apie mūsų žemę, jos aplinkos saugojimą nuo atliekų ir šiukšlių, antrinių žaliavų rūšiavimą. Su džiaugsmu kiekvienas apžiūrėjo, palietė žemės rutulį, prižadėjo žemę saugoti, mylėti, tvarkyti, gražinti ir ja rūpintis. Visi kartu keliavo į Vilainių gyvenvietę, kurioje mesdami į konteinerius rūšiavo antrines žaliavas pagal paskirtį. Savo rankelėmis vaikai iš antrinių žaliavų gamino robotuką ir gėlytes, kurios papuošė mūsų grupės palangę. Namuose tėveliai kartu su vaikais kūrė antrinių žaliavų kostiumus, kuriuos vaikai pristatė ir pademonstravo antrinių žaliavų madų šou – „Mes už švarią gamtą“. Po pasirodymo kiekvieno vaiko laukė saldūs prizai ir, žinoma, padėkos už puikų pasirodymą.

 

 

Labai svarbu žinoti, kad paprasti dalykai gali sukurti stebuklus, kad panaudoti daiktai gali atgimti iš naujo, todėl būtina mokyti vaikus tvariai gyventi ir rūpintis mūsų Žeme.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.