Mažas akmenėlis didelį vežimą verčia…

Laimutė Kučinskienė
,
Kauno „Vyturio“ g-jos pradinių klasių mokytoja

Norėčiau trumpai apsakyti, kad mūsų 1c klasės „vežimui“ nutiko kitaip – ir nutiko labai gražiai. Karas, sujaukęs ir išgąsdinęs pasaulį, netruko atraibuliuoti ir iki mūsų šalies, ir iki mūsų mokyklos.

 

Vieną rytą sužinojome, kad į mūsų klasę mokytis ateina šešiametė ukrainietė Zlata. Jaudinausi pati, sujudo sukruto ir mano pirmokai. Kalbėjome, svarstėme, tarėmės, kaip geriau ir draugiškiau sutikti naująją mokinę, ką tik palikusią savąjį kraštą ir nemokančią mūsų kalbos. Bet mažutė, žvitriaakė mergaitė buvo it specialiai „pritaikyta“ mūsų klasei. Vaikai nuo pirmos dienos veržėsi su ja draugauti, siūlė visokią pagalbą, o ir mokinių tėvai tarėsi su manimi, kuo galėtų padėti. Kitaip sakant, vienas vaikas („mažas akmenėlis“, anot patarlės) leido mūsų klasei atsiskleisti pačiomis geriausiomis, gražiausiomis savybėmis: gerumu, dosnumu, mokėjimu jausti kitą. Ir Zlata – labai guvi, gabi, imli – netruko mums „atsilyginti“: gal jau trečią rytą sveikinosi su mumis taisyklingu „labas rytas“, uoliai mokėsi visų dalykų, bet itin sparčiai – lietuvių kalbos! Džiaugėmės visi! Dabar, tvarkai pasikeitus, Zlata lietuvių kalbos mokysis su nauja mokytoja, bet tikime, kad ir toliau drąsiai ners į lietuvių kalbos paslaptis.

O vaikai ir toliau sieks jai padėti, paaiškinti, užvaduoti… Save, beje, taip pat pagaunu „repetuojančią“ tą ar kitą sakinį rusų kalba… Ir taip kyla mūsų klasės „vežimas“ į didelį ir aukštą kalną.

Kas rytą. Kasdien. Nuolat. Ir gera matyti, kiek daug dosnumo, draugiškumo ir meilės gyvena pirmokų širdelėse!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.