Tarptautinis „eTwinning“ projektas „Lietuvai – 104 maži žingsneliai“

Indrė Mažeikienė
,
Klaipėdos l.-d. „Pumpurėlis“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Kokia nuostabi, Lietuva esi

 

Kokia nuostabi, Lietuva, esi
Kaipgi nemylėt mums tavęs?
Mūsų džiaugsmas Tu, mūsų skausmas Tu,
Savo širdyse saugome tave.

 

Mes didžiuojamės gimę Lietuvoj,
Bet vien to mažai – kad išsaugot ją,
Mūsų džiaugsmas ji, mūsų skausmas ji
Savo širdyse saugome ją.

 

Ištrauka iš Kipro Mašanausko dainos „Kokia nuostabi, Lietuva esi“

 

Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai. Rodos, dar taip neseniai Lietuva minėjo savo šimtąjį jubiliejų, o šiemet jau atšventė 104-ąjį gimtadienį. Tai išskirtinė, įsimintina diena kiekvienam lietuviui, nesvarbu, kuriame pasaulio krašte jis gyventų.

 

Šiais metais Klaipėdos lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ mokytojos su „Pakalnučių“, „Lelijų“ ir „Saulučių“ grupių vaikais dalyvavo tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinio aktyvumo ir tautiškumo „eTwinning“ projekte „Lietuvai – 104 maži žingsneliai“ (angl. „104 small steps for Lithuania“), kurio pagrindinė idėja – netradiciškai pasveikinti Lietuvą gimtadienio proga, ypatingai paminėti Valstybės atkūrimo dieną.

 

Projekto rengėjai pakvietė visus Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius vaikučius aktyviai pažymėti valstybės gimtadienį, paminint nepriklausomybės atkūrimo dienos metines ir pasveikinant savo tėvynę. Šį projektą inicijavo Kauno lopšelio-darželio „Klausutis“ meninio ugdymo mokytoja Sonata Jonauskienė kartu su ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Karacaoğlan Anaokulu“ (Turkija) mokytoja Melike Kurmus. Projekto tikslas – skatinti vaikų netradicinį fizinį aktyvumą, ugdyti tautiškumą, patriotiškumą, meilę Lietuvai, formuoti įprotį aktyviai minėti šventes.

 

Džiugu, kad į pilietiškumą skatinantį projektą įsitraukė ne tik Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų atstovai ir jų mažieji ugdytiniai, bet ir užsieniečiai iš Albanijos, Jordanijos, Turkijos, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos.

 

Įgyvendindami šį projektą Klaipėdos lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ „Pakalnučių“, „Lelijų“ ir „Saulučių“ grupių vaikai atliko įvairaus pobūdžio užduotis: kūrė logotipą ir talismaną, gamino bėgimo korteles ir patys bėgo, mokėsi šokti bendrą šokį, sveikino Lietuvą gimtadienio proga ir projekto draugus, kūrė virtualius ir tikrus atvirukus, atrado daug kitokių veiklų.

 

Ugdytiniai, susikūrę trispalves bėgimo korteles, pasipuošę Lietuvos tautine atributika, su plačiomis šypsenomis veiduose ir pasididžiavimu širdyse nužingsniavo ar nubėgo 104 mažus žingsnelius Lietuvai. Labai smagu, kad į šią iniciatyvą įsitraukė ir vaikučių tėveliai. Užfiksuotas akimirkas tėvai su vaikučiais siuntė mokytojoms, o šios jomis dalijosi su projekto partneriais.

 

 

Išskirtinis projekto akcentas – baigiamasis renginys, per kurį vaikai kartu su projekto partneriais iš devynių Europos šalių, bendraudami nuotoliniu būdu, kartu sušoko lietuvių liaudies šokį „Viru viru košę“. Vaikų emocijos ir šypsenos liejosi per kraštus! Džiugu, kad užsieniečiai turėjo galimybę susipažinti su mūsų šalies tautosaka, šokiais, kitomis etninės kultūros vertybėmis.

 

Dalyvaudami „eTwinning“ projekte prisidėjome prie vaikų tautiškumo ir patriotiškumo ugdymo, akcentavome meilę Lietuvai per fizinį aktyvumą, paskatinome vaikus tautines šventes minėti nuotaikingai, įsimintinai, aktyviai. Kartu išplėtojome priešmokyklinio ugdymo mokytojų bendravimą ir bendradarbiavimą, pasidalijome gerąja vaikų fizinio ugdymo ir patriotiškumo patirtimi.

 

Sėkmingai į kasdienį ugdymo procesą integruota projektinė veikla paįvairino ir praplėtė visų ugdytinių užsiėmimus. Per projektą buvo užmegzti stiprūs bendradarbiavimo ryšiai tarp Lietuvos ir užsienio šalių pedagogų.

 

Tikimės, kad tai bus puiki pradžia naujiems bendriems projektams kurti ir įgyvendinti ateityje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.