Matematikos iššūkis

Airina Jančaitienė
,
mokytoja metodininkė 

Kauno lopšelis-darželis „Žilvitis“ koordinuoja tarptautinį „Nordplus“ projektą „KIDS GO GREEN STEAM“, kuriame dalyvauja Lietuvos, Latvijos ir Estijos darželiai. Šio projekto metu darželiai vykdo iš anksto numatytas veiklas. Vasario mėnesį partneriai įgyvendino „Matematikos iššūkio“ (angl. „Match challenge“) projektą naudodami antrines žaliavas.

 

„Pelėdžiukų“ grupės vaikai šią užduotį norėjo atlikti ypatingai. Ilgai svarstėme, ką galėtumėme padaryti kitaip. Vaikai nusprendė, kad į matematikos iššūkį pažiūrėsime patriotiškai ir sukursime gražiausią ir prasmingiausią istorinę Kauno vietą – Santaką. Iš laikraščių vaikai lankstė laivus, kuriais Hanzos sąjungos laikais į Kauną Nemunu ir Nerimi atplaukdavo pirkliai. Tualetinio popieriaus ritinėlius vaikai pavertė Kauno pilimi, o tapetų atliekos tapo upėmis. Visus sukurtus objektus vaikai lygino tarpusavyje, skaičiavo ir grupavo pagal dydį ir plotį.

 

 

Kad įspūdžiai po šio matematikos iššūkio pasiliktų ilgam, „Pelėdžiukų“ ir „Gandriukų“ grupės susiorganizavo ekskursiją autobusu po lankytinas Kauno vietas, kuriose gidas – Kauniukas, pabėgęs iš Velnių muziejaus, vaikams pasakojo Kauno istoriją. Žinoma aplankėme ir Santaką, kurioje vaikai pamatė dvi didingas Lietuvos upes susiliejančias į vieną.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.