Malonumas plaukti

Laimutė Lazdauskienė
,
surdopedagogė metodininkė (pradinių klasių)

Saulė, jūra, vanduo… kas gali būti maloniau?! Pasirodo, gali! Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis Asta Sviderskiene, Laima Palioniene ir manimi, Laima Lazdauskiene, beveik tris mėnesius kartą per savaitę vyko į Panevėžio miesto sporto rūmų baseiną, kuriame buvo organizuojami projekto „Arčiau vandens“ mokymai. Ten juos pasitikdavo visada besišypsanti trenerė Jūratė Klimavičienė.

 

Kaip svarbu mokėti plaukti ir išsilaikyti ant vandens, turbūt, neabejoja niekas, bet kaip to išmokti? Šios šaunios trenerės dėka vos ne visi baseiną lankę mažieji drąsiai šoka į vandenį ir plaukia… Vaikai iš tylos pasaulio, dauguma jų gyvenantys mokyklos bendrabutyje, turi galimybę džiaugtis plaukimo malonumais, kai už lango niūru ir dažnai lyja. Ir tai ne tik malonumas. Išmokę plaukti mažieji, pasak kūno kultūros mokytojos metodininkės Vijoletos Vanagienės, vėliau sėkmingai skina laurus respublikinėse kurčiųjų varžybose ir garsina mūsų mokyklą.

 

Deja, projektui skirtas laikas baigėsi… Mums, mokytojoms, stebėjusioms mokinių pasiekimus baseine, kilo mintis apdovanoti projekto dalyvius. Visus! Medaliais! Daug džiaugsmo vaikams suteikė iš trenerės rankų gauti saldūs medaliai, kokie stiprūs, pasitikintys savimi tapo, tikrais plaukikais pasijuto.

Su nekantrumu lauksime rudens – projekto tęsinio, susitikimo su trenere Jūrate, kuriai esame nuoširdžiai dėkingi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.