Magijos, burtų ir paslapčių diena

Rita Garalienė, Danguolė Kaminskienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Šių metų paskutinį spalio penktadienį Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai ir pedagogai šventė Heloviną. Tai – viena seniausių švenčių pasaulyje, bet į Lietuvą ji atkeliavo visai neseniai. Kaip ir kiekviena šventė, Helovinas turi savo tradicijas, papročius, simbolius. Oranžinė ir juoda yra laikomos Helovino spalvomis, kurios simbolizuoja rudens derlingumą, tamsą ir tylą.

 

Įstaigoje nuo pat ryto visus, didelius ir mažus, pasitiko gerai nusiteikusi raganėlė, kuri kvietė ne tik šėlioti, juokauti, pokštauti, žaisti, įveikti įvairias kliūtis, bet ir susipažinti su kitais Helovino veikėjais ir personažais. „Vaiduokliai“, „piratai“, „katinai“, „vorai“ ir kiti persirengėliai buvo pakviesti į raganėlių ir vaiduoklių diskoteką.

 

Šventinę nuotaiką kūrė grupėse sukurtos įspūdingos dekoracijos, kurių pagrindinis akcentas – šviečiantis moliūgas. Visi džiaugėsi savo rankomis sukurtais darbeliais, kurie puošė grupės aplinką. Darželio lauko erdves papildė vaikų, tėvų ir mokytojų išskaptuoti šviečiantys ir besišypsantys moliūgai. Juos darželio bendruomenės nariai puošė įvairiomis meninėmis raiškos priemonėmis ir būdais. Kad šventė būtų smagesnė, vaikų tėveliai ne tik gamino dekoracijas iš moliūgų, bet ruošė šventines kaukes ir kostiumus.

 

Ugdytinių grupėse laukė įvairios raganiškos užduotys, išdaigos ir burtai, eksperimentai, kurių metu vaikai atskleidė daug paslapčių, patyrė pažinimo ir atradimo džiaugsmą. Pašėliojus ir išsidūkus, atlikus įvairias užduotis, visų laukė neįprastos, vaiduokliškos vaišės.

 

Įgyta ugdytinių patirtis plečia jų pažinimo galimybes, skatina iniciatyvumą ir kūrybiškumą. Tokie renginiai sudaro sąlygas vaikams perimti ne tik savo šalies, bet ir kitų pasaulio šalių tradicijas kuo įvairesniais, vaikui priimtinais būdais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.