Madų šou iš antrinių žaliavų

Rima Skrinskienė
,
Mažeikių l.-d. „Eglutė“ mokytoja metodininkė

Apie tvarų gyvenimo būdą Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ kalbama daug. Kad po truputį keistųsi vartojimo įpročiai, dedama nemažai pastangų, organizuojamos įvairios veiklos. Gruodžio mėnesį organizuota akcija „Mes už tvarų gyvenimo būdą“. Akcijos tikslas: ugdyti vaikų, tėvų, pedagogų sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais, skatinti savarankiškumą, kūrybiškumą, nusiteikimą imtis atsakomybės ir optimistiškai spręsti klimato krizės problemas.

 

Akcija vyko keliais etapais. Vienas iš jų buvo įvairių drabužių, aprangos aksesuarų kūrimas iš antrinių žaliavų, kurioje aktyviai sudalyvavo 6A priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai. Sukurtas rūbų kolekcijas priešmokyklinukai demonstravo darželyje ir už jo ribų. „Mažieji stilistai“ buvo pakviesti į Mažeikių Gabijos gimnaziją sudalyvauti integruotame menų projekte ,,Klasika“. Čia mūsų ugdytiniai pristatė kolekciją, kuri atspindėjo renesanso epochą.

 

Ugdytinių tėveliai, nestokodami kūrybiškumo ir fantazijos, sukūrė nuostabių darbų: suknelės buvo „sulipdytos“ iš reklaminių bukletų, vienkartinių popierinių lėkštelių, karpytų spalvotų plastikinių maišelių. Berniukų kostiumai kurti iš popieriaus, plastikinių maišelių, o diržas – iš mažyčių stiklinių buteliukų. Tai buvo puikus renginys. Akys džiaugėsi puikiais kostiumais. O širdys džiaugėsi, kaip išmaniai panaudotos atliekos! Visos rūbų detalės sumanių ir kūrybingų ugdytinių tėvelių dėka, gerai išnaršius spintų lentynas, buvo prikeltos antram gyvenimui.

 

Labai norime tikėti, kad jaunoji karta užaugs žinodama, kaip tausoti Žemės išteklius, daiktų ilgaamžiškumui ir galimybėms juos prikelti naujam gyvenimui skirs ypatingą dėmesį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.