Lizdeikos gimnazijoje – įkurtuvių džiaugsmas

Balandžio 7 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje baigtas per 320 tūkstančių kainavęs Europos Sąjungos fondų investicijų ir Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuotas projektas „Komfortiškų ir funkcionalių edukacinių erdvių įrengimas Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje“. Tai projektas, kuriuo buvo siekiama kurti modernias, lengvai transformuojamas, mokinių kūrybiškumą skatinančias, estetiškas edukacines ir poilsio erdves.

 

Per ilgesnį nei dvejų metų renovacijos laikotarpį suremontuota ar naujai įrengta daugiau nei 750 kv. m gimnazijos patalpų, esančių skirtinguose gimnazijos aukštuose, įrengtos vidinės mobilios pertvaros, leidžiančios transformuoti patalpas pagal poreikį, įsigyta moderni, šiuolaikiška įranga (kompiuteriai, teatro ir muzikos studijos technika, oro kondicionierius, interaktyvios lentos) ir baldai (stalai, kėdės, poilsio baldai, teatro studijos baldai), pakeista elektros instaliacija, vidaus durys. Ten, kur būtina, atnaujinti vandentiekio ir nuotekų tinklai. Erdvės estetiškai ir funkcionaliai pritaikytos poilsiui.

 

Apgailestauta, kad į simbolinės atidarymo juostelės kirpimo šventę susirinkti ir pasidžiaugti naujomis erdvėmis dėl COVID-19 ligos karantino ir renginių organizavimo reikalavimų laikymosi negalėjo gimnazijos bendruomenė. Tuščioje mokykloje tvyrojo šventinė nuotaika: eilės, šokiai ir muzika skambėjo naujose erdvėse, aukuro ugnies sergėtojos vaidilutės ir Mimas dalijo duoną, kvietė perkirpti įkurtuvių juostelę.

 

Įkurtuvių džiaugsmu pasidalyta su Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktore Jolanta Margaitiene, pritarusia pirminei projekto įdėjai bei globojusia projektą visą jo vyksmo laikotarpį, Gintaru Pilypu, Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyrius vedėju, projekto koordinatoriumi, svajonių ir fantazijų projekto rengėju, kokybiškos realizacijos sekėju, Ernestu Mončausku, Radviliškio miesto seniūnu, Justinu Kvėgliu, Savivaldybės tarybos nariu, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininku, Rasa Plukiene, Savivaldybės administracijos Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste, gimnazijos kuratore. Džiaugsmo nuslėpti buvo neįmanoma, o ir nereikėjo, juk net dešimt metų turėjo prabėgti, kad išsipildytų svajonė turėti teatro ir muzikos studiją su moderniausia įgarsinimo ir apšvietimo aparatūra, o mintis apie tokią transformaciją tada atrodė nereali.

 

„Drįskite svajoti ir būkite kantrūs laukdami svajonių išsipildymo. Įgyvendinę vieną svajonę, nebijokite puoselėti naujų, nes tik svajonių dėka šiandien turime atsinaujinusią gimnaziją: teatro ir muzikos studiją, aktų salę su mobiliu amfiteatru, patogias ir funkcionalias konferencijoms skirtas erdves, kurios kasdien tarnaus kaip dalykų kabinetai, poilsio erdves, choreografijos salę su talpiomis spintomis ir šokiams pritaikytomis grindimis“, kabėjo gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė. Padėkota režisierei R. Atkočiūnienėi ir buvusiam muzikos mokytojui E. Kabliui už pirmąsias mintis, kur ir kaip rengti studiją, Evaldui Vaikasui, gimnazijos muzikos mokytojui, už muzikos ir apšvietimo aparatūros instaliaciją, A. Krivickienei, gimnazijos choreografijos mokytojai, už profesionalius patarimus rengiant choreografijos salę, Ilmai Andriušaitienei, gimnazijos dailės mokytojai, už spalvinius sprendimus, Kęstučiui Matijošaičiui, gimnazijos direktoriaus pavaduotojui ūkiui, už kasdieninį rūpesti ir priežiūrą vykdant projektą.

 

Lizdeikos gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.