„Linas Agro Group“ tęsia bendradarbiavimą su programa „Renkuosi mokyti!“ – prisidės prie pokyčių Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje

Žemės ūkio ir maisto produktų gamybos ir prekybos bendrovė AB „Linas Agro Group“ tęsia bendradarbiavimą su programa „Renkuosi mokyti!”, kuri jau 15-ka metų kuria  pozityvius pokyčius švietime. Ne pirmą kartą vykdomas mokyklų pokyčių projektas šiemet bus pradėtas įgyvendinti Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje. Bendrovė „Renkuosi mokyti!” programai skirs beveik 15 tūkst. eurų ir tokiu būdu prisidės prie pokyčio projekto įgyvendinimo regioninėje mokykloje.

Talentai negimsta tik sostinėje

 

„Įmonių grupė „Linas Agro Group“ skiria didelį dėmesį bendruomeninių ir visuomeninių projektų paramai regionuose. Veikiame tvariai ir socialiai atsakingai, tad jaučiame poreikį prisidėti prie inovacijų, kuriančių geresnę aplinką mūsų darbuotojams, investuotojams bei visai bendruomenei. Mokykla dažnai kloja mūsų tolesnio gyvenimo pamatą. Talentai tikrai negimsta tik sostinėje, tad labai svarbu, jog kiekvienas vaikas gautų tinkamą ir visavertį mokyklinį ugdymą. Norime ir toliau nuosekliai ir kryptingai prisidėti prie teigiamų pokyčių mokyklose, kurie bus įgyvendinami vos prasidėjus naujiems mokslo metams“, – sako Andrius Pranckevičius, AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas.

 

Pokyčio projektai yra nukreipti į įtraukiojo ugdymo politikos, praktikos ir kultūros kūrimą bei įgyvendinimą mokyklose. Siekiant ilgalaikio, efektyvaus poveikio svarbu suprasti mokyklos kontekstą, įsigilinti į jau įgyvendinamas veiklas bei įtraukti kuo platesnę mokyklos bendruomenę. Susitelkusi mokyklos pokyčio projekto komanda, padedama „Renkuosi mokyti!” bendruomenės ekspertų bei konsultantų, sukurs strategiją, kurios pagrindu sieks tobulinti savo veiklą, paremtą įtraukiojo ugdymo koncepcija. Projekto laikotarpiu, atsižvelgiant į mokyklos bendruomenės poreikius, taip pat organizuojami profesinio tobulėjimo mokymai bei intervizitacijos kitose mokyklose.

Pagrindinė tvarių pokyčių generatorė ir kūrėja – mokyklos bendruomenė

 

Pokyčio projektas trunka dvejus metus ir, pasak „Renkuosi mokyti!” programos vadovo Artur Adam Markevič, viskas prasideda nuo mokyklos komandos sutelkimo.

„Esame įsitikinę, kad pagrindinė tvarių pokyčių generatorė ir kūrėja yra mokyklos bendruomenė – mokyklos žmonės geriausiai žino, kokios stiprybės ir kokie iššūkiai jiems yra būdingi. Mūsų programos konsultantai padeda mokyklai suburti į pokytį orientuotą komandą, kurios vaidmuo – koordinuoti pokyčio veiklas įstaigoje. Suformuotai komandai ekspertai padeda suprasti principus, kuriais remiasi „Renkuosi mokyti!“ vizija ir koordinuoja procesą, kurio metu mokyklos komanda išgrynina projekto kryptį, tikslą ir veiklas.“

 

Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje kartu su Medeikių pradinio ugdymo ir Germaniškio daugiafunkcio centro skyriais mokosi 375 mokiniai su kuriais dirba 45 pedagogai. Šiuo metu mokykloje trūksta psichologo, tačiau stebint vyresnio amžiaus mokytojų kolektyvą, netolimoje ateityje gali trūkti matematikos, informacinių technologijų, anglų kalbos, ekonomikos, biologijos ir chemijos dalykų mokytojų.

 

„Norime ir toliau tęsti pradėtas programos „Renkuosi mokyti!‘‘ tradicijas ir darbus  prisidėdami prie to, kad teigiamos permainos ir naujos mokymosi galimybės būtų suteiktos ne tik didžiųjų miestų, bet ir  rajonų mokykloms. Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje šiandien mokosi ir ateityje mokysis mūsų žemės ūkio bendrovės darbuotojų vaikai. Esame aktyvūs bendruomenės nariai, todėl esame ir patys pasirengę dalyvauti įgyvendinant pokyčius šioje mokykloje“, – teigia Biržų rajono Medeikių ŽŪB vadovas Darius Landauskas.

Galimybė pasiekti proveržį

 

Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos vadovas Dainius Žukauskas teigia, jog dalyvavimą pokyčio projekte mato kaip galimybę suvienyti mokyklos bendruomenę ir pasiekti proveržį.

„Didžiausias iššūkis yra motyvuoti mūsų mokytojus būti aktyviais, progresyviais bendruomenės nariais. Norime būti stipresni pokyčių inicijavime ir jų valdyme, ugdytis lyderystės kompetenciją. Tikimės, kad bendradarbiavimas su „Renkuosi mokyti!“ programa padės mums įtraukti kiekvieną darbuotoją į mokyklos kūrimą ir tobulinimą“.

 

Tarptautine patirtimi ir praktika paremta programa „Renkuosi mokyti!“ Lietuvoje įgyvendinama nuo 2008 m. Šios programos svarbiausias tikslas – pasiekti kiekvieną vaiką ir mažinti socialinę atskirtį stiprinant švietimo bendruomenę. Šio tikslo siekiama pritraukiant ir parengiant motyvuotus, orientuotus į kiekvieną vaiką ir siekiančius tobulinti švietimo sistemą mokytojus bei kartu su mokyklų bendruomenėmis įgyvendinant pokyčio projektus.

Pokyčio projektus jau yra įgyvendinusios virš 50 ugdymo įstaigų Kasmet iš 400–500 kandidatų „Renkuosi mokyti!“ atrenka ir parengia apie 25–30 dalyvių, kurie dirba mokytojais šalies mokyklose bent dvejus metus. Daugiau kaip 75 proc. dalyvių ir baigę programą lieka švietimo sektoriuje bei tęsia savo veiklą švietimo sektoriuje.

 

„Renkuosi mokyti!“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.