„Prisijaukinkime sapnus“

Jolanta Murauskaitė
,
 Vilniaus l.-d. „Pelėda“ mokytoja metodininkė
Diana Trinkūnienė
,
 direktorės pavaduotoja ugdymui

„Nežinau, kaip jūs, bet mes su Austėja pirmadieniais iš namų einam labai jau nenoromis!“, „Taip po savaitgalio nesinorėjo keltis!“, „O mums truputį nedrąsu!“. Dažnai tenka išgirsti tokius tėvelių žodžius, atėjus po savaitgalio į grupę. Ir štai pedagogų ir tėvelių bendravimo dėka gimė idėja – „Diena su pižama“.

 

Taigi, kovo 6 d. į Vilniaus lopšelio-darželio „Pelėdos“ „Drugelių” grupę rinkosi vaikai, nešini dideliais maišeliais. Visi buvo paslaptingai ir džiugiai nusiteikę. Vieniems padėjo apsirengti tėveliai, kiti – stropiai rengėsi patys. Aplink juos būriavosi linksmas stebėtojų būrys.

 

Vaikai stebėjosi ir džiūgavo pamatę grupės auklėtojas apsirengusias pižamomis. Auklėtojoms teko vaikams aiškinti, kad pižamų diena skirta visiems esantiems grupėje. Vaikų nuostaba ir džiugesys spinduliavo jų akyse.

 

Nuo pat ryto visi grupės vaikai pristatinėjo, pasakojo apie savo pižamą! Ir kokių tik pižamų pamatėme! Ir briedis, ir žmogus voras, ir vienaragis, ir ponis, ir pelėdžiukas…. Kiekvienas vaikas prie savęs dar glaudė po minkštą pagalvėlę ir savo mylimiausią žaisliuką! Vyko pižamų rinkimai, organizavome kelionę po Sapnų karalystę, žaismingai aptarėme miego „saldumą“ ir naudingumą. Taip pat kalbėjomės „Kas ir kaip padeda užmigti namuose?“, „Kodėl suaugę žmonės, vaikai ir kas gyva eina miegoti?“, „Kas nutiktų, jei nereikėtų miegoti?“, „Kodėl su pižama negalima eiti į kiną ar draugo gimtadienį?“.

 

Muzikos salė pavirto didele Miego sale. Čia visi sugulę (ir muzikos mokytoja) klausėmės lopšinių, migdėme lėles ir žaisliukus, darėme mankštą, dainavome ir šokome. Grįžę į grupę vaišinomės tėvelių atneštomis „Sapnų vaišėmis“.

 

Dieną praleidome „neišlipdami“ iš pižamų. Pižamų diena buvo tokia smagi ir netikėta, džiaugsminga ir pilna susižavėjimo, malonių išgyvenimų. Apie svarbius žaidimų ir ramybės, judėjimo ir poilsio momentus kalbėjome ir žaidėme linksmai. Suaugę gali tik apie tai pasvajoti, nes kaip vienas berniukas pasakė „O pas vaikus būna kitaip!“

 

Projekto tikslą – „prisijaukinti miegą“, t. y. suprasti miego reikšmę sveikatai, puoselėti ramybę bei poilsį, įgyvendinome ne tik linksmai, bet ir turiningai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.