Lietuvių ir lenkų draugystė tęsiasi

Lietuvių ir lenkų draugystė tęsiasi… Tai galima drąsiai patvirtinti daugiau nei dešimtmetį vykstančiais bendrais draugystės renginiais, kuriuos organizuoja Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla (PKNPM) kartu su Kėdainių lenkų draugijos (KLD) pirmininke ponia Irena Duchovska.

Lenkijos nepriklausomybės diena – Lenkijos nacionalinė šventė, kasmet švenčiama lapkričio 11-ąją. Praėjusį savaitgalį Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje vyko išskirtinis renginys – festivalis „Auksinis ruduo“ („Zlota jesien“).

 

Meilės Druktenytės ir Ritos Kasparienės nuotraukos

Svečius pasveikino Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje ambasadorės pavaduotojas ponas Grzegorzas Poznanskis, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas ir kiti renginio rėmėjai bei svečiai.

Renginį pradėjo ir baigė dainų atlikėjas Andrejus Tinaševas iš Šalčininkų rajono, Eišiškių, ir generaliniai rėmėjai. Visus sužavėjo Panevėžio sportinių šokių klubo „Rumba“ šokėjų Austinos Tamušėnaitės ir Ryčio Skindzeros grakštūs šokiai. Svečiai džiaugėsi nuoširdžiu Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centro alternatyvios mados festivalio „Pašėlęs ruduo“ pirmosios vietos laimėtojos Atėnės Raskazovaitės (dizainerė – mama Aurelija Braždžiūnienė) pasirodymu ir to paties kultūros centro šokių studijos „Lyra“ mokinių šokiu „Lietuje“ (vadovė Odeta Petrauskienė). Lietuvius stebino kolektyvų iš Lenkijos „Pogranicze“ (Šipliškė), vokalinio ansamblio „Na mazurską nutę“ (Lukas), „Karczmiska“ (Leopoldovas), „Kalina“ (Kalinavas), senjorų choro „Pojezierze“ (Lukas) pasirodymai.

 

Susirinkusiuosius maloniai nuteikė Visuotinės taikos federacijos valdybos pirmininko Raimondo Urbono ir šeimų federacijos „Už taiką ir vienybę pasaulyje“ vadovo Aramo Karageziano šventinis žodis ir suorganizuotas „Taikos tiltas“. Po šios akcijos salėje žmonių rankose persipynė lietuviškos ir lenkiškos vėliavėlės. Dvasiniais turtais susirinkusiuosius apdovanojo Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokiniai, atlikę liturginį šokį „Dievo Avinėlis“, šokį „Pas Tave“, giesmę „Jo vardą aukštinkim giesmėj“ ir jaunimo giesmę „Kristus Jėzus – mano viltis“, skirtą Popiežiaus vizitui Lietuvoje. Mokinius parengė muzikos mokytoja metodininkė Loreta Palavenienė. Renginiui žavesio suteikė legendinis Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Grandinėlė“ pasirodymas (vadovė – choreografė Zita Rimkuvienė).

Lietuvių ir lenkų draugystei sustiprinti mokyklos edukacinėse erdvėse lauke renginio dalyviai pasodino mokyklos rėmėjo ir savanorio Gintauto Šimkaus dovanotą gražuolį ąžuolą. Prie jo poetė Elena Kukienė deklamavo savo kūrybos eiles, o visi susirinkusieji sugiedojo abiejų tautų himnus. Smagu ir linksma buvo tiek jaunimui, tiek gyvenimo patirtį turinčiam festivalio „Auksinis ruduo“ dalyviui.

 

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.