Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos paminėjimas Vilniaus lopšelyje-darželyje „Delfinukas“

G. Pečiulienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Liepos 5 d. į Lietuvos valstybės atkūrimo šventę vaikai ėjo pasipuošę pačių pasigamintomis karūnomis, nešini širdutėmis „Linkėjimai Lietuvai“.

 

Lietuvoje ir kitose šalyse, kur gyvena lietuviai, liepos 6-ąją suplazda trispalvės, skamba  „Tautiška giesmė“. Pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė pakvietė visus įsiklausyti į „Tautiškos giesmės“ raginimą „mylėti Tėvynę ne tik žodžiais, bet ir darbais…“ ir išdidžiai ją sugiedoti.

 

 

Pedagogė Angelė Andriukaitienė papasakojo apie Lietuvos valstybės atsiradimą, apie karaliaus Mindaugo karūnavimą, apie šalis, kuriose ir šiais laikais valdo karaliai ir t.t. Vytis („Varpelio“ gr.) padeklamavo Vydūno eilėraštį „Tėvelių nameliai“, šokome, dainavome. Statydami pilis grupių komandos pademonstravo savo išradingumą, kūrybiškumą, komandos susitelkimą bendram darbui.

 

 

Valstybinių švenčių paminėjimai – ypatingi visai Lietuvai, kurių tikslas ugdyti pilietiškumą, tautiškumą, meilę tėvynei, savo kalbai. Šventės sutelkia visą bendruomenę, praturtina dvasiškai, emociškai, stiprina bendrumą, susitelkimą, vieningumą.

 

 „Lik laisva, Lietuvėle“ – Vakaris

„Lietuva būk graži“ – Greta

„Lietuva! Mylėsim žemelę ir gerbsim, kad čia gyventi būtų gera“ – Ana Maria

„Lietuva, linkiu, kad tavo žmonės gyventų taikoje“ – Viltė

„Linkiu visada turėti oranžinę pilį, kad ten galėtume linksmai leisti laiką“ – Adas 4m.

„Lietuva, linkim būti stipriai, sąžiningai, darbščiai. Būk visada graži“ – Neito, Kristis Valdis šeima

„Tegul visada čia šviečia saulė, žydi pievos, visada būk stipri, laisva“ – Martynas M.

„Linkiu, kad Lietuvoje nebūtų karo“ – Gediminas

„Linkėjimai Lietuvai“ (tai tik nedidelė dalis išsakytų, parašytų linkėjimų).

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.