Kūrybiškas požiūris į patyčių prevenciją

Gitana Andriekienė
,
Skuodo Bartuvos prog-jos socialinė pedagogė metodininkė, metodinio būrelio pirmininkė

Artėja visą Lietuvą apimanti akcija „Savaitė be patyčių“. Noriu pasidalyti Skuodo r. socialinių pedagogų patirtimi. Mūsų rajonas šiauriausias Lietuvos taškas, kaip patys sakome: „Lietuva prasideda nuo Skuodo“. Rajono vaikai neturi galimybių dalyvauti didžiuosiuose miestuose vykstančiuose renginiuose, skirtuose kovai su patyčiomis, todėl socialinių pedagogų būrelio nariai pasitarę nusprendė, kad galima savo rajono mokiniams organizuoti ne ką blogesnę akciją, kurios tikslas – atkreipti Skuodo miesto ir rajono bendruomenių dėmesį į patyčių problemą. Patyčios vyksta ne tik mokyklose, bet ir gatvėje, pakeliui į mokyklą, kiemuose, viešose vietose. Jas mato suaugę žmonės, bet dažnai lieka abejingi.

 

 

Mūsų organizuota akcija vyko trimis etapais. Pirmiausia paskelbėme skrajučių konkursą „Nebūk abejingas. Stabdyk patyčias“. Jame dalyvauti pakvietėme visas Skuodo rajono ugdymo įstaigas. Laimėtojus rinkome keturiose amžiaus grupėse. Dvi geriausios skrajutės buvo atspausdintos spaustuvėje. Geriausių skrajučių autorius ir jų mokytojus apdovanojome padėkos raštais ir dovanomis. Akcijos dieną į Skuodą pakvietėme visų rajono mokyklų komandas. Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje vyko protų mūšis, kurį organizavo šios ugdymo įstaigos socialinė pedagogė metodininkė Ingrida Monkienė. Mokyklų komandos atsakinėjo į klausimus, varžėsi, kas daugiau žino prevencijos klausimais. Komisija, suskaičiavusi surinktus taškus, nustatė tris komandas laimėtojas. Toliau renginys persikėlė į miesto aikštę, kur vyko akcijos dalis, skirta Skuodo visuomenei. Per vietinį laikraštį, mokyklų interneto puslapius, „Tamo“ dienyną kvietėme tėvus ir visus neabejingus patyčių problemai atvykti į miesto aikštę ir palaikyti akcijos dalyvius. Pirmiausia Skuodo rajono Švietimo skyriaus padėkos raštais buvo apdovanoti skrajučių konkurso ir protų mūšio nugalėtojai. Skambant muzikai, visi akcijos dalyviai šoko linijinius šokius. Šokdami visi kartu, norėjome parodyti, kad mokame linksmintis, neskriausdami kitų, kad tik kartu galime pasipriešinti patyčioms. Paskutinis akcentas – akcijos dalyviai pasklido po Skuodo miesto bei rajono įstaigas ir dalijo spaustuvėje atspausdintą, pačių mokinių sukurtą skrajutę „Nebūk abejingas. Stabdyk patyčias“. Mokiniai įstaigose, parduotuvėse praeiviams išdalijo apie tūkstantį skrajučių. Taip rajono žmones pakvietėme nebūti abejingiems…

Jeigu bent dalis žmonių, kurie gavo vaikų sukurtą skrajutę, pagalvojo, kad ateityje galėtų elgtis kitaip, vadinasi, tikslas pasiektas. Ši akcija įkvėpė mus ir šiais metais sutelkti jėgas bendrai veiklai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.