Kūrybiškas ir žaismingas valstybinių švenčių paminėjimas su STEAM veiklomis

Asta Urbonė
,
priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė

Šiemet švenčiant Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 30-metį Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinukai su savo mokytojomis Asta Urbone ir Erika Steponaitiene aktyviai dalyvavo „eTwinnig“ projekte „Geltona, žalia, raudona“. Šio projekto tikslas – stiprinti vaikų sąmoningumą bei siekti, kad vaikai švęstų Lietuvai reikšmingas datas. Taip pat buvo siekiama, kad šios valstybinės šventės būtų švenčiamos kūrybiškai ir žaismingai.

 

Projektui buvo skirtos keturios savaitės. Per tą laiką vaikai atliko bandymus, tyrinėjimus, eksperimentus naudodami tris Lietuvos vėliavos spalvas: geltoną, žalią, raudoną. Buvo eksperimentuojama su servetėlėmis ir dažais, stebėta kaip liejasi spalvos, kaip jos maišosi, kokius ornamentus galima išgauti. Trispalve dažyti cukraus kubeliai, vonios burbulai iš kurių statomi bokštai. Atliktas eksperimentas „Pripūsk balioną“, sumaišius actą ir sodą, išsiskiriančių dujų pagalba. Dekoruoti stiklainiai su trispalve dažyta druska, ryžiais. Iškepta trispalvių blynų ir pavaišinta mokyklos bendruomenė. Paskutinę savaitę vaikai rinko geriausią grupėje atliktą eksperimentą, o šie buvo patalpinti į parengtą elektroninę knygą „Geltona, žalia, raudona“. Į projekto veiklas aktyviai buvo įtraukti ir ugdytinių tėveliai. Jie turėjo fiksuoti netradicines trispalves savo aplinkoje. Džiaugiamės aktyviu tėvelių įsitraukimu ir bendradarbiavimu.

Projekte dalyvavo dvidešimt Lietuvos ugdymo įstaigų, jų pedagogai bei vaikai, dalijosi su partneriais savo atliekamais eksperimentais, bandymais, įvairiausiomis veiklomis su gražiausiomis mūsų širdžiai spalvomis – GELTONA, ŽALIA, RAUDONA.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.