Kūrybinės veiklos Kolorado lietuvių vaikams 

Aura Juškevičienė
,
Kolorado lituanistinė m-kla

Saulei už Uolėtųjų kalnų slepiantis anksčiau ir Kalėdų šventės belaukiant Kolorado lituanistinė mokykla kvietė šeimas į kūrybines žvakių gamybos, karpinių ir advento vainikų dirbtuves.

 

Ypatingame rudeniniame virsme į žiemą, kai degti šviesą namuose tenka anksčiau, virė darbas dirbtuvėse „Kai nušvinta žvakių šviesa“. Vaikai kartu su mokytoja Dalia ir padedami tėvelių mokėsi sukti žvakeles iš medumi kvepiančių bičių vaško plokštelių. Kad būtų gražiau ir įdomiau, jas dekoravo levandų šakelėmis, nėriniuotomis juostelėmis, spalvotais lininiais siūlais. Prisiminėme, jog dar senovėje žvakes žmonės liedavo namuose. Lino siūlas – dagčiai, bičių vaškas, avies taukai, galvijų riebalai – žvakės kūneliui. Oi, kiek daug ilgo ir kruopštaus darbo būta. Ugnies liepsna šildo, padeda pasigaminti maisto, apšviečia namus. Labai jauku stebėti žvakių šviesą. O mūsiškės, kai prieš degdami nuimsime puošmenas, gi dar kvepia medumi!

 

Kalėdų laukimo simbolį, advento vainikus, neįprastai šiltą pirmą gruodžio šeštadienio popietę kūrėme mokyklos kieme. Eglių, kenio, pušų, tujų, kadagio šakelės, džiovintos apelsinų skiltelės, spanguolės, šiaudiniai žaisliukai, juostelės ir kitos priemonės su didžiule vaikų kantrybe ir užsidegimu bei mokytojos Dalios patarimais virto į įstabaus grožio apskritus vainikus bei puokšteles. Karpinių dirbtuvėse vaikai kartu su mokytoja Janina mokėsi iš popieriaus kirpti žvakides. Vaikai išgirdo paslapčių, kaip teisingai lenkti popierių ir iškirpti pačią gražiausią snaigę bei įvairius simbolius. Šiuos vaikai klijavo ant spalvoto popieriaus. Nuostabu!

 

Visi vaikų darbeliai puoš mokyklėlės kalėdinį renginį. Veiklose dalyvavo vaikai nuo 3 iki 16 m., tad renkantis priemones ir technikas ypatingai atsižvelgėme į vaikų amžių bei gebėjimus. Kūrybinės dirbtuvės, vykusios lapkričio ir gruodžio pirmaisiais šeštadieniais, yra projekto „Keturios etnografinės dienos Kolorade“, kurį palaiko ir remia LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, dalis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.