Kovo 11-ąją Kretingos ir Šakių mokiniai minėjo kartu

Dalia Zibalienė
,
mokytoja
Vita Mickutė
,
1a klasės mokinė

Kovo 11-oji – atgimusios Lietuvos šventė, garbės ir orumo atkūrimo diena, kuri kiekvieno šalies piliečio širdyje yra ne tik istorinė data, bet ir visų kartų ateities šauklys.

Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, mes, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bendruomenė, į svečius pasikvietėme respublikinių vaikų socializacijos projektų „Žvilgsnis į Lietuvą – Sūduva“, „Žvilgsnis į Lietuvą – Dzūkija“ partnerius – Šakių „Varpo“ mokyklos tautinių šokių kolektyvą „Pynė“ (vadovė Vitalija Venienė). Juk švęsti būryje smagiau!

 

Minėjimą pradėjome poetų eilėmis apie Lietuvą, „Tautiška giesme“. Šakių „Varpo“ mokyklos tautinių šokių kolektyvo „Pynė“ jaunių ir jaunučių grupės šoko „Rolenderį“, „Pavasarėlį“, „Pasiutpolkę“, „Pašaipynę“ ir kitus šokius. Mūsų gimnazistai šventiniame koncerte grojo, dainavo ir skaitė antrokės gimnazistės laišką Tėvynei, sukurtą Kovo 11-osios dvidešimtmečiui paminėti. Baigiamuoju Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo akcentu tapo bendra daina „Mano kraštas“. Gimnazijos direktorė Asta Burbienė padėkojo ir saviškiams, ir svečiams – šokių kolektyvui „Pynė“.

 

Tikimės, kad gražus suvalkiečių ir žemaičių bendradarbiavimas, užsimezgęs prieš dvejus metus, nenutrūks: juk dirbti ir švęsti būryje draugų linksmiau.

Be to, minėdami Kovo 11-ąją gimnazijos istorijos mokytojai organizavo viktoriną „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“, kurioje dalyvavo I–II klasių gimnazistai.

Janinos Šidlauskienės nuotraukos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.