Konferencija „Didžiuojuosi savo mokykla“

Daiva Stonė
,
pradinio ugdymo mokytoja

Spalio 18 d. Dainų progimnazijoje vyko Šiaulių apskrities 1–4, 5–8 klasių mokinių konferencija „Aš didžiuojuosi savo mokykla“. Renginyje dalyvavo Šiaulių Dainų, Salduvės, Ragainės, „Romuvos“, Kuršėnų Stasio Anglickio ir Joniškio Mato Slančiausko progimnazijų mokiniai. Kvietimai buvo išsiųsti visoms Šiaulių miesto ir apskrities mokykloms bei progimnazijoms. Į kvietimą atsiliepusių progimnazijų mokiniai ne tik stebėjo, bet ir vertino, uždavinėjo klausimus, kartu su pranešėju atliko bandymus.

 

Per konferenciją mokiniai džiaugėsi ne tik savo progimnazijos pasiekimais, bet ir gabiais, kūrybingais draugais bei mokytojais. Lavino viešojo kalbėjimo įgūdžius, mokėsi išklausyti, orientuotis vertinimo lapuose (surasdami mokyklos pavadinimą, logotipą, individualiai rinkosi vertinimo būdą). Susipažino ir susirado naujų draugų.

Šiaulių Dainų progimnazijos 2a klasės mokinys Dovydas Mačiūnas (mokytoja Daina Stonė, šio teksto autorė) džiaugėsi, kad ugdymo proceso metu naudojamos informacinės technologijos, dirbama su išmaniąja lenta, interaktyviomis grindimis, dokumentų kamera, dažnai užsiėmimai vyksta 3D kabinete.

 

Šiaulių Salduvės progimnazijos trečiokai Steponas Stonys ir Enrikas Ozolas (mokytoja Irena Andrijauskienė) pristatė savo pačių sukurtą trumpametražį filmuką apie patyriminį mokymąsi. Mažieji salduviečiai filmuke pasidžiaugė, kad geriausiai mokytis jiems sekasi dalijantis savo asmenine patirtimi, atrandant, eksperimentuojant, žaidžiant. Sporto aikštyne, pasitelkus vaikų idėjas ir bendruomenės pagalbą sukurtame „Basakojų“ take, mokiniai vienas kitą moko saugiai elgtis, bendrauja su skirtingo amžiaus draugais, kuria bendras taisykles. Mokyklos parkelyje vyksta veikla be įtampos dalijantis geromis emocijomis (čia ir dabar daromi darbeliai iš gamtinės medžiagos, muzikuojama, kuriama). Mokyklos darže mokiniai savarankiškai planuoja, išsikelia iššūkius, kokias, kam ir kaip augins daržoves, kur jas panaudos. Patirtinis mokymasis mokiniams yra įdomus, nes dažnai mokomasi neįprastoje aplinkoje – neretai lauko sąlygomis, gamtoje.

Joniškio M. Slančiausko progimnazijos 3a klasės mokinė Lėja Žemliauskaitė (mokytoja Janina Liandzbergienė) papasakojo apie progimnazijos pasiekimus mieste ir šalyje.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.