Kolorado vaikai mokėsi fechtuotis kaip Lietuvos penkiakovės čempionai

Kornelija Viečaitė
,
Kolorado lituanistinės mokyklos mokytoja

En garde… Fechtuokitės!“ – ši frazė praėjusį šeštadienį Denverio fechtavimo centre nuskambėjo turbūt daugiau nei šimtą kartų. Taip prasidėjo Kolorado lituanistinės mokyklos organizuojamo projekto „Aš – kaip Lietuvos čempionas“ sporto renginių ciklas, remiamas LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Šis renginys buvo skirtas susipažinti su šiuolaikinės penkiakovės atlete, olimpine čempione Laura Asadauskaite, jos atstovaujamu sportu ir jos pasiekimais Lietuvai. Kadangi penkių sporto šakų išbandyti per vieną dieną vaikams nebūtų pavykę, pasirinkta vaikams mažiausiai pažįstama ir egzotiškiausiai atrodanti sporto šaka – fechtavimas.

 

Į renginį špaguotis buvo kviečiami lietuvių vaikai iš viso Kolorado, ir visi susirinkusieji tikrai nenusivylė. Vaikai mokėsi taisyklingų fechtavimosi pozų, puolimo ir gynybos taktikų, susipažino su skirtingų rūšių špagomis, taip pat apsirengė ir visą fechtuotojo uniformą. Pasibaigus pradiniams mokymams vaikai susiporavo ir stojo į dvikovas vienas prieš kitą. Tėvams teisėjaujant vaikai vienas po kito rinko taškus prieš savo priešininkus, špagomis taikydamiesi įsmeigti į neginamas paliktas atviras kūno vietas. Fechtavime svarbu staigumas ir greita koordinacija, tačiau tikimybė susižeisti labai nedidelė, nors šio sporto ištakomis būtų galima laikyti senovės karus ir riterių dvikovas. Ir mūsų vaikai po pamokos išėjo visi sveiki – tik gerokai pavargę ir paprakaitavę.

 

Didžiajai daliai dalyvavusių vaikų pažintis su fechtavimo sporto šaka buvo pirmoji. Iš po renginio nugirstų pokalbių buvo galima suprasti, kad Denverio fechtavimo centras greitu metu gali sulaukti naujų mokinių antplūdžio – ypač sužavėti špagavimusi liko mažieji Kolorado vaikai ir jau klausinėjo tėvų, kada būtų galima ateiti į pirmąją treniruotę.

 

Dėkojame LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijai už finansinę paramą įgyvendinant projektą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.