Kolegialus mokinių ugdymas

Danguolė Tumėnienė
,
LSU Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Mūsų Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija aktyviai dalyvauja Nacionalinio „eTwinning“ projekto „Skaityk-Rašyk-Mąstyk-Kurk“, kuris skirtas 2–4 pradinių klasių mokiniams, veiklose. Šis projektas tarsi pagilina, pratęsia pradinio ugdymo programą. Visi žinome, kad pradinė mokykla yra pagrindinis mokinių skaitymo, rašymo, mąstymo įgūdžių įgijimo ir auginimo laikotarpis. Be to, didelę reikšmę mokinio ūgčiai turi ir kūrybiškumo ugdymas, bendradarbiavimas ir bendravimas. Bendradarbiaujant ne tik skatinamas mokinių susidomėjimas skaitymu ir rašymu, bet ir stiprėja jų pasitikėjimas savimi.

 

Pirmąją dieną po mokinių atostogų į bendrą nuotolinį susitikimą – „Kahoot“ viktorinos žaidimą – susijungė net penkių miestų trečiųjų klasių mokiniai iš Tauragės Aušros progimnazijos, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos, Šiaulių Juventos progimnazijos, Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinės mokyklos ir mūsų, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 3b klasės mokiniai, paskatinti šių ugdymo įstaigų šauniųjų mokytojų. Dar prieš atostogas pamokose ir namie skaitėme H. K. Anderseno pasaką „Nauji karaliaus drabužiai“. Išbandėme ir audiopasakos formatą. Šis skaitymo būdas mokiniams labai patiko. O sausio 10 dieną draugiškai žinias ir gebėjimus pastiprinome žaisdami žaidimą-viktoriną „Kahoot“. Kiek azarto buvo žaidimo metu! O juk geros emocijos ir puiki savijauta mus motyvuoja.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.