Ko negalima pamiršti?

R. Malevičienė, R. Speičienė, L. Sasnauskienė, G. Pulmickienė
,
Medelyno progimnazijos mokytojos 

Lietuvių tauta, kaip ir kitos, turi ne vieną amžių siekiančią istoriją, pasakojančią apie protėvių žygdarbius, pasiektus laimėjimus, įveiktas negandas. Dabartiniai jauni žmonės vis rečiau klausosi tokių pasakojimų. Dėl to svarbu, kad bėgant laikui visa tai išliktų žmonių atminty.

 

Kovo 24 d. Šiaulių Medelyno progimnazijoje vyko nuotolinė respublikinė lietuvių kalbos ir istorijos 5–8 klasių mokinių konferencija „Ko negalima pamiršti“, kurios metu prisiminta, kad esame lietuviai, gyvename šalyje su gilia istorija ir papročiais. Kad ir kaip sparčiai mažėtų ribos tarp tautų ir valstybių, jokiais būdais negalima pamiršti savo šaknų.

 

Šių metų konferencijos dalyvius pasveikino Šiaulių progimnazijos direktorė Ingrida Mazrimienė. Kviestinė viešnia Šarūnė Marašinskienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Gyvulininkystės instituto, Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių apsaugos koordinavimo centro jaunesnioji mokslo darbuotoja, supažindino su mūsų tautos istorijos ir kultūros reliktu – žemaitukais.

Konferencijoje „Ko negalima pamiršti“ dalyvavo ir pranešimus pristatė mokiniai iš Klaipėdos „Vyturio“, Tauragės Tarailių,  Panevėžio „Vilties“, Kauno Suzuki progimnazijų, Vilkaviškio rajono Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro Alvito skyriaus, Elektrėnų savivaldybės Kietaviškių, Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijų, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos, Radviliškio rajono Pažinimo licėjaus, Šiaulių rajono Kužių mokyklos, Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos, Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų, Šiaulių Dainų, „Rasos“, Ragainės, Romuvos ir Medelyno progimnazijų.

 

Visi mokinių pranešimai buvo nepaprastai įdomūs, informatyvūs, aktualūs, kūrybingi. Dėkojame mokiniams ir juos konsultavusiems mokytojams. Tikimės, kad tradicine tapusi konferencija ir kitais metais sulauks gausaus pranešėjų būrio.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.