Knygų miškas Kauno „Žilvityje“

Renata Rudžionienė
,
Kauno lopšelio-darželio „Žilvitis“ mokytoja metodininkė

Gražų Kalėdomis kvepiantį rytą Kauno lopšelio-darželio „Žilvitis“ vaikai kartu su mokytojomis atidarė naujai įrengtą darželio skaitymo ir poilsio erdvę „Knygų miško“ alėją. Alėjoje yra vienuolika medžių, kuriuose „gyvena“ kiekvienos grupės simboliai – įvairūs gyvūnai ir paukščiai. Ant medžių vaikai kartu su mokytojomis kabins lapus su grupėje perskaitytos knygos pavadinimu.

 

Vaikus pradžiugino Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinio bibliotekininkė ir vaikiškų knygų rašytoja Šarūnė Baltrušaitienė. Šarūnė vaikams papasakojo, kaip tapo rašytoja, kur gimsta knygos, kas jas apipavidalina. Rašytoja „Knygų miško“ bibliotekėlei padovanojo naujai išleistą knygelę „Margarita (ne)tobulų piešinių šalyje“. Beje, idėją sukurti tokį mišką sugalvojo darželio mokytoja Renata, nes vienas iš svarbiausių darželio tikslų yra pratinti vaikus skaityti. Tikime, kad spalvingas Knygų miškas paskatins dažniau knygą į rankas paimti ne tik vaikus, bet ir darželio bendruomenę, tėvus. Kaip sakė poetas J. Marcinkevičius, kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais.

Kviečiame visu aplankyti mūsų Knygų mišką.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.