Knygelė „Žvirbliukų vabalėlių pasaulis“

Rita Vigelienė
,
Kėdainių l.-d. „Puriena” mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą

Pavasaris – nuostabus metų laikas. Įvairiomis spalvomis pasipuošusioje gamtoje knibžda gyvūnėlių, vabalėlių pasaulis. Tad, man pasiūlius, „Žvirbliukų“ grupės tėveliai su vaikučiais nusprendė pasidomėti, kaip atrodo tas gyvenimas iš arčiau. Keliaujant, pasivaikštant, ilsintis prie vandens telkinių, mažieji tyrinėtojai stebėjo visur, kur galėjo pamatyti vabaliukus. Kiek jiems buvo džiaugsmo pamačius vabaliuką, sugalvoti jam vardą ir nufotografuoti. Rudeniui atėjus, džiaugėmės surinktomis nuotraukėlėmis. Kartu su vaikais grupėje aptarėme vabalėlių pavadinimus ir sukūrėme pasakų knygelę. Vaikams joje pamačius savo vabalėlio nuotraukas buvo didžiulis džiaugsmas. Kiekvienas norėjo išgirsti skaitomą pasakėlę apie jo nufotografuotą vabalėlį. Vaikai pasakojo kur juos surado ir kokiu vardu pavadino. Paskaičius pasaką „Arbūziukas“, smalsuoliai ją aptarė pagal aukštesnio lygio klausimų piramidę. Jiems tai daryti patiko, jautėsi labai protingi pasakodami apie savo vabaliuką. Dar vaikučių laukia daug neišgirstų istorijų, apie kurias galės diskutuoti ir fantazuoti.

 

 

Už knygelės maketavimą dėkoju „Žvirbliukų“ grupės ugdytinio Kristupo mamai, Kristinai Vansevičienei. Knygelė buvo pristatyta lopšelio-darželio „Puriena” bendruomenei.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.