„Klimato savaitė 2022“

Gintarė Pečiulienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Vilniaus lopšelis-darželis „Delfinukas“ 2022 m. spalio 24–30 d. įsitraukė į Aplinkos ministerijos paskelbtą „Klimato savaitę 2022“. Mokytojos su vaikais vykdė įvairias veiklas apie Žemę, gyvūnus, miškus, orą, vandenį ir kt., kam klimato pasikeitimas turi įtakos. Pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė ir mokytojos Sandra Graužienė ir Danguolė Visockienė pakvietė mokytojas su vaikais pagaminti ir pristatyti savo sukurtus koliažus. Parodai „Aš saugau žemę“ kiekviena grupė pristatė originalius koliažus įvairiomis temomis.

 

 

Klimato pokyčiai neabejotinai daro įtaką visai gyvajai gamtai. Ne išimtis ir vabzdžiai. Vabzdžiai ir vabalai yra gausiausia gyvūnų grupė žemėje. Įvairių spalvų skraidančiais margais drugeliais mes žavimės, vorų bijome, uodo nemėgstame, o kitų net nepastebime. Pavaduotoja ugdymui G. Pečiulienė surengė autorinę edukacinę fotografijos parodą „Vabzdžiai ir vabalai gamtoje ir žmogaus gyvenime“. Bendruomenė galėjo susipažinti su klimato kaitos problemomis. Kad į besikeičiančias sąlygas greičiausiai reaguoja vabzdžiai, daug kam buvo naujiena. Vaikai nuotraukose atpažino ir vardijo pačius mažiausius Žemės gyventojus, sužinojo, kad jie yra labai svarbūs gamtos grandinės dalis – visi jie atlieka itin svarbų vaidmenį gamtoje, svarstė, kam gamtoje reikalingi vabzdžiai, ar drugelis tik dėl grožio, kas kanda, o kas – gelia ir kt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.