Keturvalakių mokykla tarp aktyviausių ir kūrybiškiausių

Nors gamta vis labiau puošiasi įvairiomis spalvomis ir praneša mums, kad jau ruduo, bet neužmirštami vasaros įspūdžiai verčia į ją sugrįžti. Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ organizatoriai, Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, įvertinę visų užsiregistravusių įstaigų veiklas, kelione apdovanojo aktyviausius ir kūrybingiausius dalyvius. Jau antri metai iš eilės tarp jų esame ir mes – Vilkaviškio r. Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras.

 

Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ tikslas – skatinti bendrojo ugdymo mokyklas, daugiafunkcius centrus, dienos centrus, neformaliojo vaikų švietimo mokyklas, muziejus, bendruomenės centrus ir kitas organizacijas suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti vasaros atostogas atvirose ugdymo erdvėse. Įgyvendindamos šios iniciatyvos tikslą direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Biskienė, bibliotekininkė Vilija Urbšienė bei dailės ir technologijų mokytoja Laura Urbšytė per mokinių atostogas organizavo aktyvias, prasmingas, saugias ir nemokamas veiklas įvairaus mokyklinio amžiaus vaikams. Įgyvendinant sumanymus ieškota rėmėjų, bendradarbių, savanorių. Šiais metais veiklas aplankė apie 300 dalyvių. Palyginti su praėjusiais metais, tai tris kartus daugiau. Džiaugiamės, kad tokius renginius įvertina ir tėvai, kuriems tai yra galimybė pasinaudoti nemokama paslauga vaikų užimtumo problemai spręsti. Juk ne visi gali sumokėti už vasaros stovyklas ar nupirkti brangų kelialapį į kelionę.

 

Spalio 5–7 d. Suomijoje vyko iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ apdovanojimų ceremonija (edukacinė kelionė), kurioje dalyvavo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja A. Biskienė ir bibliotekininkė V. Urbšienė. Kelionės organizatoriai, t. y. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, liko ištikimi savo misijai – prasmingas laikas, nes pamatytos vietos, užmegztos pažintys motyvuoja kurti ir veikti.

 

Pirmą kelionės dieną aplankėme mokslo centrą „Heureka“ Suomijoje. Tai didelis pramogų kompleksas (parkas, muziejus, planetariumas), skirtas suaugusiesiems ir vaikams bei siūlantis eksponatus, pristatančius šiuolaikinį mokslą. Paskui pasivaikščiojome po rudenėjantį Helsinkį.

Antroji kelionės diena prasidėjo apžvalgine ekskursija po Kadriorgo parką Taline. Didžiausią įspūdį paliko Talino bastiono tuneliai, išlikę dar nuo viduramžių. Nors rudenėjanti Estija pasitiko lietumi, nepraleidome progos aplankyti Parnu – Estijos kurortą, kartais dar vadinamą Estijos vasaros sostine.

 

Kelionės pabaigoje visiems iniciatyvos dalyviams įteikti švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės pasirašyti padėkos raštai, pasidalyta patirtimi vykdant veiklas.

Taigi ši kelionė – tai nuveiktų darbų įvertinimas, galimybė parodyti save ir užmegzti naujas pažintis.

 

Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.