„Kelionė po visatą“

Vaida Čemerienė, Edita Brazauskienė
,
Panevėžio l.-d. „Žvaigždutė“

Ši tema kilo iš vienos idėjos, kurią aš, mokytoja Vaida Čemerienė, parsivežiau iš Ispanijos. Ten, lankydama savo giminaičius, turėjau progą būti mokykloje ir susipažinti su veiklomis. Grįžusi pasidalijau idėja su mokytoja Edita Brazauskiene ir nusprendėme pamėginti.

 

Kokie mes visi esame skirtingi ir kokiose skirtingose planetose norėtume gyventi. Pastebėję, kad šiuolaikiniai vaikai domisi įvairiomis išgalvotomis istorijomis ir jas patys pasakoja, kuria, fantazuoja, pasiūlėme jiems kartu su tėveliais sukurti planetų pasaulį.

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Mėnulio“ ir „Saulutės“ 3–5 metų vaikų grupėse nusprendėme vykdyti ilgalaikį projektą „Kelionė po Visatą“. Pasitarę su tėveliais, pasidalijome laiku, užduotimis ir pradėjome dirbti.

Iš pradžių atrodė, kad ši tema per sunki mūsų vaikams, bet kai pradėjome kalbėti ir dirbti, nusprendėme, kad viskas puikiai pavyks. Žiūrėjome filmuką apie kosmosą, planetas, kurį paruošė ir pristatė buvęs darželio ugdytinis Vakaris Ablėnas. Vaikai labai susidomėjo ta tema ir daug ką išsiaiškino. Labiausiai pavyko veikla kartu su tėveliais. Visi vaikai su tėveliais gamino savo svajonių planetą ir pristatė ją abiejų grupių vaikams. Atsirado įvairiausių planetų: Kačiukų, Lego, Knygų, F-1, Šiaušeniukų, Kalėdų planeta ir t. t.

 

Įstaiga padovanojo edukaciją „Kosminis skrydis vaikams“, kur vaikai galėjo pabūti tikrais kosmonautais ir nuskristi į kosmosą. Išsiaiškino, kurioje planetoje yra gyvybė ir kuri planeta didžiausia. Visi gavo kosmonautų pažymėjimus.

Kartu su vaikais atlikome įvairius bandymus, kad išsiaiškintume, kaip skrieja raketos. Vienas paprasčiausias – kai pripūstas balionas jį paleidus skrieja stumiamas oro srauto.

 

Projektui užbaigti suplanuotas baigiamasis renginys, kuriame Saulė ir Mėnulis pakvies visas sukurtas planetas susirinkti į vieną didelę Žemę ir pamėginti sukurti nepaprastą pasaulį šioje planetoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras