Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos atstovai Kroatijoje susitiko su „Erasmus+“ projekto partneriais

Pirmomis pavasario dienomis Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokytojų ir mokinių komanda dalyvavo programos „Erasmus+“ 2 projekto „Generation C: A JOURNEY INTO THE PAST!” partnerių susitikime Kroatijoje. Rijekos mokyklos OSNOVNA ŠKOLA TURNIC kvietimu į trečiąjį projekto dalyvių susitikimą taip pat atvyko atstovai iš Turkijos, Ispanijos ir Slovakijos mokyklų.

 

Susitikimo metu daug dėmesio skirta aktyviai mokinių veiklai. Iš skirtingų valstybių atvykę vaikai aktyviai dalyvavo sportinėse rungtyse, estafetėse, žaidė Kroatijos tradicinius sportinius žaidimus. Taip pat mokiniai dalyvavo anglų kalbos pamokose, su bendraamžiais kalbėjosi apie savo šalies kultūrą, papročius, švietimo sistemą, prasmingus laisvalaikio leidimo būdus.

 

Išvykoje vaikai ne tik įgijo naujų draugų, bet ir pabuvojo garsiose Kroatijos vietose. Projekto dalyviai lankėsi Rijekos, Opatijos, Pulos miestuose, aplankė įžymias vietas. Visus sužavėjo kurortinis Kroatijos Rijekos miestas, kurio pavadinimas išvertus iš kroatų kalbos reiškia „miestas, kuris plaukia“. Didžiulį įspūdį paliko Trsat pilis, aplankytas ir pasaulyje garsus „Peek & Poke“ kompiuterių muziejus, kuriame galima išvysti daugiau nei 2000 įvairiausių kompiuterių ir kitų vaizdo bei garso eksponatų. Opatijoje – mieste prie Kvarnerio įlankos – aplankytas dar XV a. įkurtas benediktinų vienuolynas. Projekto dalyvius sužavėjo Pulos mieste išlikę senovės romėnų pėdsakai.

 

 

Išvyka suteikė mokiniams ir mokytojams galimybę daugiau sužinoti apie projekte dalyvaujančių šalių kultūrą, plėsti anglų kalbos žinias, lavinti sveikos gyvensenos įgūdžius. Kiekviena diena Kroatijoje vaikams buvo kupina naujų išbandymų, potyrių, emocijų. O mokinius lydėję mokytojai įsitikinę – net ir nedideli pokyčiai fizinės ir emocinės gerovės link stiprina vaikų pasitikėjimą savimi, motyvuoja visapusiškai tobulėti.

 

Progimnazijos direktorė T. Sotnik kartu su visa Kėdainių Juozo Paukštelio bendruomene džiaugiasi  galimybe dalyvauti „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerystės projekte (KA229*) „Generation C: A JOURNEY INTO THE PAST!”, kuris įgyvendinamas remiantis Švietimo mainų paramos fondo 2020 „ERASMUS+“ dotacijos sutartimi Nr.2020-1-TR01-KA229-092682-2.

 

Jolita Gaučienė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.