Kauno r. Neveronių gimnazijoje surengtoje vaizdo konferencijoje – aplinkotyros kelionių patirtys

Rasa Šimaitienė, Vaida Matulevičiūtė
,
mokytojos

Šių mokslo metų rudenį, 6, 7 ir II kl. mokiniai kartu su mokytojais vyko į Budapeštą, turėdami tikslą – ne tik susipažinti su kitos šalies kultūra, architektūra ir istorija, bet ir atlikti įvairių aplinkos tyrimų.

Planuojant kelionę ir veiklas, su mokiniais aptarta keturių dienų programa ir tyrimų praktikos metodika. Mokiniai pasiskirstė į penkias grupes, domėjosi pasirinkta veiklos sritimi.

Grįžę iš kelionės darbus tęsė: sistemino duomenis, atliko skaičiavimus, pateikė skaičiavimų ir diagramų lyginimą bei išvadas.

Paruoštais pranešimais ketinome pasidalinti bendroje Kauno r. mokyklų mokinių konferencijoje, bet, pasikeitus situacijai, teko mokytis namuose ir bendrauti nuotoliniu būdu.

 

Tradiciškai, kasmet minėdami Žemės mėnesį, šįkart nusprendėme savo kelionės tyrimų praktika pasidalinti vaizdo konferencijoje. Mokinių grupės paruošė šiuos pranešimus: „Vietovių temperatūra, aukščiai ir atmosferos slėgis“ (pranešėjas IIb kl. mokinys Eimantas Kuznecovas), „Vandens tyrimai“ (pranešėja 7b kl. mokinė Aneta Lukičiovaitė), „Automobilių srautai ir keliai“ (pranešėjas 7b kl. mokinys Martynas Paukštė), „Reljefas ir augmenija“ (pranešėja 6a kl. mokinė Irma Šyvytė), „Keliai, atstumai ir galimybės“ (pranešėjas IIb kl. mokinys Aistis Melnikas). Mokiniams talkinomes, mokytojos Rasa Šimaitienė ir Vaida Matulevičiūtė.

 

Vaizdo konferencijoje pasidalinome gautais rezultatais, įspūdžiais ir išsakėme savo nuomones. Gražiais žodžiais mūsų veiklą apibūdino gimnazijos direktorė Danguolė Marmienė, pavaduotoja ugdymui Rita Pilipauskienė. Biologijos mokytoja Romutė Stankevičienė panoro mūsų darbais pasidalinti ir vykdomuose gamtosaugos projektuose.

 

Tiriamoji praktika ne tik pagilina žinias, įgytas mokykloje, bet ir paįvairina kelionių laiką, sutelkia vaikus į grupes, todėl gerina bendradarbiavimo įgūdžius, ugdo atsakomybę bei padeda tobulėti. Labai tikimės, kad mūsų tyriminė veikla ir toliau bus sėkmingai vyks. Tikime, kad greitai ateis laikas, kai vėl galėsime keliauti, pamatyti, pažinti, tyrinėti ir įgyti vis daugiau patirties.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.