Kauno Panemunės pradinės mokyklos patirtis

Kauno Panemunės pradinės mokyklos bendruomenė kartu su partneriais iš keturių šalių – Italijos, Turkijos, Rumunijos ir Serbijos – dalyvauja dvejų metų trukmės tarptautiniame „Erasmus+“ projekte „Drauge ugdome E+ kartas“ (angl. „CO Develop E+ Generations“). „Erasmus+“ partnerystę finansuoja Europos Sąjunga. Projekte dalyvaujančių mokyklų bendros veiklos tikslas – kurti ir dalytis gerosiomis ugdymo praktikomis, taikant inovatyvias programavimo ir naujų skaitmeninių technologijų įvaldymo metodikas, taip išplečiant mokinių skaitmeninių kompetencijų ugdymosi galimybes. Projekto metu numatyti ne tik mokytojų, bet ir mokinių vizitai į projekte dalyvaujančias mokyklas.

 

Lapkričio 15–19 d. net penkių Kauno Panemunės pradinės mokyklos mokytojų komanda dalyvavo pirmajame projekto dalyvių susitikime, kurį organizavo projektą koordinuojanti Isis Gramsci Keynes mokykla, esanti Prato mieste, Italijoje. Mobilume Italijoje dalyvavo ir mokyklų atstovai iš Turkijos ir Rumunijos. Serbijos mokyklos atstovai veiklose dalyvavo nuotoliniu būdu. Susitikimo tema – „Tarpdalykinis programavimo integravimas“. Užsiėmimai, kuriuose dalyvavo atvykusieji mokytojai, orientuoti į skaitmeninių metodų ir priemonių kūrimą, kad mokymasis taptų patrauklesnis. Mokyklų atstovai turėjo galimybę stebėti robotikos pamokas, kuriose siekta ugdyti skaitmeninius mokinių įgūdžius, kūrybiškumą ir novatoriškumą, daugiausia dėmesio skiriant kritiniam mokinių mąstymui, problemų sprendimui ir komandiniam darbui. Minėtoje mokykloje mokytojai stebėjo ir užsiėmimus, skirtus ugdyti mokymosi sunkumų turinčius mokinius. Nors mokyklos bendruomenė daugiakalbė, visus susitikimo dalyvius maloniai stebino puikiai veikianti kitataučių mokinių integravimo sistema.

 

Laisvu po mokymų metu susitikimo dalyviai apžiūrėjo Florencijos senamiestį bei jame esančią Uficių galeriją – vieną seniausių ir garsiausių pasaulio meno muziejų. Mokytojos patyrė daug nuostabių įspūdžių ir jau planuoja įgytą patirtį taikyti pamokose. Visas veiklas iki kito projekto partnerių susitikimo mokytojos atliks kartu su savo mokiniais.

 

Projekto dalyvių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.