„Kas skaityti įpras, tas daug naudos knygose ras…“

Balandžio 5-ąją, minint Tarptautinę vaikiškos knygos dieną, Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“ surengtas šventinis rytmetys „Mano knygelės dar plonos“. Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais, pažymint šią šventę, vaikus salėje pasitinka pasakų herojai. Šįkart mažųjų laukė nusiminusi Ožka (auklėtoja metodininkė Jūratė Rubavičienė), kuri nerado namuose savo vaikelių. Netikėtai pasirodęs ožiukas Kreivakojėlis (auklėtoja metodininkė Dalia Balsienė) papasakojo, kad jo brolelius vilkas prarijęs. Išklausęs Ožkos motulės pamokymų, kad likus vieniems namuose nevalia niekam durų atidaryti, Kreivakojėlis paragino ir vaikus būti atsakingus, klausyti tėvelių, nebendrauti su nepažįstamaisiais.

 

Įstaigos vadovė Danutė Popovič pasveikino bendruomenę Knygos dienos proga ir palinkėjo, kad vaikai rinktųsi knygą, o ne kompiuterinius žaidimus, kad knyga taptų geriausiu draugu. Paklausus, ar žiūrovai žino, iš kokios pasakos atkeliavo Ožka ir ožiukas, atsakymas atskriejo iš karto: „Vilkas ir septyni ožiukai“. Vaikai vienas po kito vardijo įvairiausias pasakas: „Katinėlis ir gaidelis“, „Pelenė“, „Batuotas katinas“ ir daugybę kitų… Šventės vedėjos suprato, kad mažieji draugauja su knygomis, tad drauge su visais pasidžiaugė parodoje eksponuojamomis storomis ir plonomis, didelėmis ir mažomis, Brailio raštu rašytomis, pačių vaikų ir jų tėvelių sukurtomis knygelėmis.

 

Motulės Ožkos ir ožiuko Kreivakojėlio pakviesti, visi leidosi į kelionę po Knygos šalį. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, minė mįsles, kalbėjo apie knygą, jos naudą ir svarbą. Tikimės, kad knyga taps neatsiejama vaikų kasdienybės dalimi, nes lietuvių liaudies patarlė sako: „Kas skaityti įpras, tas daug naudos knygose ras“.

 

Telšių l.-d. „Mastis“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.