„Kas, mūsų nuomone, mes esame?“

Miroslava Vartač-Vartecka
,
projekto koordinatorė mokykloje

Grupė Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos mokinių neseniai grįžo iš mainų savaitės Malagos mieste pietinėje Ispanijoje. Mobilumo vizitas vyko pagal gimnazijoje įgyvendinamą „Erasmus+“ strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projektą „Who do we think we are? Exploring culture and migration in the European Union“ („Kas, mūsų nuomone, mes esame? Kultūros ir migracijos poveikio tyrinėjimai ES“), kuriame, be Lietuvos, dar dalyvauja penkios Europos šalių mokyklos iš Kroatijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Lenkijos ir Ispanijos.

 

Penktajame šalių partnerių susitikime dalyvavo keturi gimnazijos mokiniai (Lukrecija Jerenkevič, Lukaš Kolpak, Liucija Šurpickaja, Alicija Helena Maslovska). Susitikimo tikslas – aktualūs šiuolaikinio jaunimo klausimai ir galimi susidariusių situacijų sprendimo būdai. Per debatus projekto dalyviai aptarė emigracijos, tolerancijos kitoniškumui, paauglių fizinės ir psichinės sveikatos, klimato kaitos, jaunimo priklausomybių alkoholiui ir kitoms psichotropinėms medžiagoms, tradicijų ir tautiškumo puoselėjimo klausimus. Mainų savaitė suteikė puikią progą pasidalyti mintimis, pažinti bendraamžių iš šiaurės ir pietų Europos kultūrą bei tradicijas.

 

Per vizitą dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Ispanijos kultūra: kulinariniu paveldu, architektūra, menu, tradicijomis. Mokiniai apžiūrėjo Pablo Pikaso namus – muziejų, kuriame susipažino su originaliais menininko darbais. Apsilankė Nerja vietovės stalagmitų ir stalaktitų uolienų 30-ies metrų gylio urve, pietinės Ispanijos autentiškos architektūros miestelyje Frigiliana, kurio stiliui formuotis darė įtakos tuo metu gyvenę musulmonai. Mokiniai taip pat aplankė Malagos istorinio ir kultūrinio paveldo paminklus.

Projekto dalyviai gyveno ispanų šeimose, kurios svetingai juos priėmė. Šioje aplinkoje anglų kalba tapo bendravimo kalba, tai motyvavo mokinius tobulinti gebėjimus, stiprino motyvaciją gilinti anglų kalbos žinias.

 

„Palaikome glaudų ryšį su naujais draugais ir puoselėjame viltį vėl kada nors susitikti!“– sako Lukrecija. Šie ir kiti Vladislavo Sirokomlės gimnazijos mokiniai tikisi tolesnio dalyvavimo kitoje „Erasmus+“ projekto veikloje mokykloje ir už jos ribų.

 

Straipsnyje pateikiama tik autorės nuomonė. Europos Komisija neatsako už jokį galimą jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.