Karjeros diena

Daiva Baubonienė
,
karjeros specialistė 

Kovo 29 diena „Ąžuolo“ progimnazijoje buvo netradicinio ugdymo – Karjeros – diena. Žinoma, jog sėkmingai karjerai reikia ruoštis iš anksto. Rengiant mokinius šiam atsakingam ateities žingsniui mokykloje kasmet vyksta įvairūs renginiai.

 

Šį kartą visi mokyklos mokiniai domėjosi miškininko profesija. Penktokams šią profesiją pristatė Panevėžio valstybinės miškų urėdijos specialistas Vidas Petrauskas. 6–8 klasių mokiniai klausėsi nuotolinės pamokos-paskaitos, kurią vedė Kauno Miškų ir Aplinkos inžinerijos kolegijos docentas dr. Albinas Tebėra.

 

Antroji šios dienos dalis buvo pilna šurmulio. Mokykla trumpam virto Modelių namais. Darbo turėjo visi – kas vis dar derino muziką, kam reikėjo klijų, juostelės, dažų ir t. t. Viso to priežastis – mokiniai ruošėsi madų šou „Neregėta mada“. Klasėse virė darbas. Pasitelkę savo kūrybiškumą stilistai ir rūbų modeliuotojai rengė savo sukurtais drabužiais modelius, plaukų stilistai formavo šukuosenas, prie drabužių derino perukus. Kiek daug įvairių profesijų atstovų buvo kiekvienoje klasėje. Aktų salėje patiestas raudonas kilimas virto tikru podiumu, kur skambant muzikai visos klasės pristatė savo madų kolekcijas. Penktokai demonstravo sukurtus galvos apdangalus. Aidint plojimams gėrėjomės skrybėlaitėmis, panašiomis į tortus, debesėlius, lankelius, kepuraites. 6–8 klasių mokinių pristatytos madų kolekcijos iš antrinių atliekų: senas laikraštis, maišelis, plėvelė, panaudota pakuočių tara ar medžiagos skiautė virto nuostabiais pačių vaikų sukurtais rūbais.

 

Šio madų šou tikslas – paraginti mokyklos bendruomenę tapti draugiškesne aplinkai, aktyviau rūšiuoti atliekas. Labai tikėtina, kad kažkam galbūt nulems ateitį, nes atras savo pašaukimą mados pasaulyje, o miškininkų pasakojimai apie mišką bus ne tik laisvalaikio pomėgis, bet gal taps ateities profesija.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.