Kalėdos, kvepiančios menu

Gruodžio 8 d., švenčiant „Knygų Kalėdas“, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje mokiniams buvo surengtos dvi šventinės pamokos, kuriose svečiavosi ir su mokiniais susitiko poetas Rimvydas Stankevičius bei tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė.

 

Pirmoji pamoka mokyklos skaitykloje prasidėjo gimnazijos direktoriui Sauliui Brasiūnui įžiebus Kalėdų eglutę ir tarus įžanginį žodį. Iškart po to R. Stankevičius pristatė savo poezijos knygą „Šermuonėlių mantija“, 2017-aisiais nominuotą geriausio metų poezijos leidinio rinkimuose. Atsakinėdamas į gimnazistų užduodamus klausimus, poetas samprotavo mokiniams aktualiausiomis temomis. R. Stankevičius papasakojo, kaip ir kada pasirinko savo, kaip humanitaro, gyvenimo kelią, pabrėžė vaizduotės ir kūrybiškumo svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime. Jo paties teigimu, knyga – tai galimybė gyventi kito žmogaus gyvenimą, o kiekvienas iš tų gyvenimų suteikia neįkainojamą patirtį. Tad kuo daugiau gyvenimų, tuo daugiau ir patirties. Renginiui įpusėjus Eligijus Šinkūnas, vienas muzikaliausių A. Šapokos gimnazijos ugdytinių, atliko dainą, sukurtą pagal poeto eilėraščio žodžius. Svečias pripažino jaunuolio talentą ir teigė, kad tai pirmasis jo eilėraštis iš rinkinio „Šermuonėlių mantija“, virtęs daina. Renginio pabaigoje jis išsakė savo požiūrį į lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino pataisas, bendravo su mokiniais.

 

Per antrąją specialiai dvyliktokams surengtą šventinę pamoką bibliotekoje vyko naujos tautodailininkės R. Slesoriūnienės karpinių ir atvirukų parodos pristatymas. Pati menininkė ne tik pristatė parodą, aptarė didžiąją dalį savo kūrinių, bet ir atsakinėjo į įvairiausius abiturientų klausimus, papasakojo savo naujosios karjeros atsiradimo istoriją. Tautodailininkė, visą savo gyvenimą siejusi su menu, ornamentų karpymu užsiėmė tik įžengusi į septintąją dešimtį. Jos pačios teigimu, karpymas padėjo pabėgti nuo blankios realybės ir pasyvios į pensiją išėjusio žmogaus rutinos. Renginio pabaigoje tautodailininkė supažindino su savo darbo įrankiais, sukūrė mokinių ir poeto portretus.

 

Taigi, pirmieji šventiniai renginiai Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje buvo skirti filologijai ir menui, tačiau net ir fizinius mokslus ateityje studijuoti planuojantys abiturientai mėgavosi šių menininkų darbais ir samprotavimais.

 

Karolina RUPLĖNAITĖ

 

Vidos Gudelienės nuotrakos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.