Kalbų dienos 20-ojo gimtadienio šventė Daugėlių mokykloje

Dalė Janušauskienė
,
lietuvių kalbos mokytoja

Kasmet Europos Tarybos iniciatyva jau nuo 2001 metų rugsėjo 26-ąją minima Europos kalbų diena.

 

Kuršėnų Daugėlių progimnazijos moksleiviai ir mokytojai taip pat prisijungė prie šiemet švenčiamo Europos kalbų dienos 20-ojo gimtadienio. Pagrindinis renginio tikslas – skatinti ugdytinius domėtis Europos kalbų įvairove, kuri didintų ir tarpkultūrinį supratimą.

 

Mokyklos koridoriuose šiemet sukurtos naujos erdvės, o ši šventė visą savaitę vyko Kalbų alėjoje, kur pastatytas „knygų kalnas“. Įvairiose veiklose aktyviai dalyvavo 5–8 klasių mokiniai. Lietuvių kalbos pamokose mokiniai kūrė ir rašė sveikinimo tekstus 20-ojo gimtadienio proga ant pačių mokinių pagamintų atvirukų, o sveikinimus – emocijas piešė ir ant akmenukų. Aštuntokai reklamavo Europos šalių rašytojų knygas, skirtas paaugliams, skaitė jų ištraukas, diskutavo. Rusų kalbos pamokose gamino vėliavėles, rašė pasisveikinimo bei padėkos žodžius, septintokai rašė rusiškai rudeniškus laiškus bendraamžiams, kiti raiškiai skaitė tardami „labas“, „ačiū“ įvairiomis  kalbomis. Penktokai anglų kalbos pamokoje skaitė atvirlaiškius, gautus iš Ispanijos, Lenkijos, susipažino, kaip mėgdžiojami gyvūnai ir t. t. Dailės pamokoje išradingi šeštokai su mokytoja sukūrė „kalbų medį“. Prie jo atskubėję  pradinukai papuošė klevą, o 2b klasės mokinukai ant lapų net užrašė, kokiose Europos šalyse vaikai atostogavo, kur dirba jų tėveliai ar seneliai, prisiminė, kokia kalba tame krašte kalbama.

 

Šventės praeina, tačiau išlieka suvokimas, jog kalba – tai ne tik žodžiai, ji leidžia geriau pažinti ir suprasti vieniems kitus, pamatyti pasaulį kitomis akimis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.