Kaip Šiauliuose vaikai ir suaugusieji kūrybą prisijaukino

Rūta Krivickienė, Jurgita Balčiūnaitė-Čėsnienė
,
idėjų sumanytojos, Šiaulių l.-d. „Žiogelis“

Lyjant ir trumpėjant dienoms, gėlės pradėjo gūžčioti nuo vėjo, užsidarė pumpurai ir tyliai sugijo nostalgiškos rudeninės nuotaikos. Tačiau į Šiaulių miestą ir lopšelį-darželį „Žiogelis“ ruduo atėjo šiek tiek kitaip – su entuziazmu ir spalvinga kūryba! Kviečiame pažiūrėti, kaip Šiauliuose vaikai ir suaugusieji kūrybą prisijaukino ir puoselėjo ne tik rudenį, bet ir žiemą!

Įvairūs paveikslai atkeliavo į Šiaulių bulvarą

 

Artėjant žiemai, kūryboje save atskleisti nusprendė įvairios Šiaulių miesto ugdymo įstaigos, kurdamos paveikslus „STEAM Rudens Medžiuose“. Fantazijai buvo atvertos visos durys: ant drobių atgimė patys spalvingiausi medžiai. Šioje parodoje, kuri buvo eksponuota Šiaulių bulvare, buvo galima grožėtis išties įvairia kūryba ir pasakiškomis detalėmis. Dideli paveikslai žavėjo savo ryškiomis spalvomis, panaudotais tikrais gamtos elementais ir parodė, jog išradingumui limitų nėra, o originalumas, individualumas ir išraiškingumas gali sužibėti net ir gūdžiausią rudens dieną!

 

Paroda „Medis Kitaip“

 

Rudenį meniniais kūriniais pasipuošė ir ugdymo įstaiga lopšelis-darželis ,,Žiogelis“. Vaikai kartu su pedagogais ir tėvais surengė nepamirštamą parodą ir dalijosi savo sukurtais medžiais ant drobių. Čia nukritę medžių lapai tapo vienu iš daugelio nuostabių kūrybos elementų. Pasinaudota šiais elementais buvo ne bet kaip, o atveriant save neribotai išraiškai ir žengiant į netradicinės meninės raiškos pasaulį. Čia buvo galima pamatyti visko – kas piešinį tikrais lapais dabino, kas spalvų mozaikas su flomasteriais liejo, o kas nepamiršo mėlyno dangaus ir saulės, primindami apie artėjantį pavasarį.

 

Atėjus žiemai kūryba nesustojo

 

Medžiai savo natūraliu grožiu visada žavi, bet jie taip pat gali atgimti netikėčiausiomis formomis, jei tik vaikai lavina savo fantaziją ir kūrybiškumą. Atėjus žiemai, net ir cepelininis dangus nesustabdė nuotaikos tęsti nuostabias kūrybos iniciatyvas. Lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ eglutės įgavo naujas spalvas ir formas – nuo kalėdinio kavos medžio pasitelkus „Circle K“ puodelius ir žalios eglutės-kopėčios iki kalėdinio beržo kuris akcentavo baltas šio medžio spalvas per šventinius papuošalus, sukuriant unikalią kalėdinę atmosferą ir tikrą kūrybinį fantazijos šokį.

Atgijo ir tikri medžiai

 

O kaip gi dėl medžių kurie liko siūbuoti nuo šalto vėjo, nuplikę ir praradę savo žavesį? Lopšelis-darželis „Žiogelis“ nepamiršo ir tikrų medžių, bei nepabūgo paspaudusio šaltuko ir tapo dar vienos kūrybinės iniciatyvos organizatoriais! Laisvalaikio parke „Beržynėlis“ vyko Šiaulių miesto ugdymo įstaigų pedagogų ir vaikų (mokinių) kūrybinių darbų paroda „MEDŽIŲ GRAFFITI“. Šį kartą dėmesys buvo ne tik kūrybai, bet ir gamtos mokslams bei jų integravimui į meninę raišką ir „GRAFFITI“ veiklos plėtojimas ugdymo įstaigose. Pasigrožėti šiais unikaliais kūriniais atvyko pedagogai ir vaikai iš lopšelių-darželių „Eglutė“, „Pupų pėdas“, „Žiogelis”, „Gytarių“ ir „Romuvos“ progimnazijų bei Jaunųjų gamtininkų centro bendruomenė.

Pavasarį tikisi naujų darbų ir įkvėpimo

 

Paukščiai kalba vis garsiau, balti debesys siūbuoja vis dažniau, o dienos vis ilgiau pasilieka su mumis. Pavasaris jau ne už kalnų, tačiau ar pavyks Šiaulių miestui tęsti šį kūrybinį pagreitį? Jeigu žiemą ir rudenį tiek spalvingų darbų, tai pavasarį kūryba turėtų sprogti taip pat nuostabiai ir gražiai kaip pumpurai! Būtent to ir tikisi įvairios ugdymo įstaigos pranašaudamos naują kūrybos pliūpsnį!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.