Kaip baigiasi projektas

Aurelija Dirginčienė, Diana Kontrimienė
,
Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Gruodis, nusinešdamas dar vienus metus, „uždaro“ dar ir vieną projektą. Tai Šiaulių savivaldybės finansuojamas, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ir VšĮ „Edukaciniai projektai“ vienybės projektas „Sužinok, išbandyk, perdirbk“! Ko per pusmetį pasiekėme, išmokome? Ir daug, ir ne. Niekada nebūna per daug. Tai projektas, kuris turėtų tęstis ir kitais, ir dar kitais metais. Vaikai keičiasi, o įgūdžiai formuojasi tik su laiku. Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti ir supažindinti vaikus su tvariu vartojimu, rūšiavimu ir panašiais principais. Projekto metu buvo įrengta STEAM ugdymo žalioji erdvė, kurioje dalyviai gali gilinti gamtos pažinimo žinias. Šioje erdvėje įsikūrė mokyklos daržas, su vardinėmis lysvėmis, kuriose pavasario jau laukia būsimasis derlius (šiltai suvystytos ir pasodintos bulvės, pasėtos morkos, burokėliai, pasodintos braškės).

 

Projekto metu atlikta daug veiklų, dalyvauta daugelyje edukacijų. Mokėmės kurti meną iš atliekų. Edukacijos metu mokiniai sužinojo, kad įvairūs nenaudojami maišeliai gali būti prikelti antram gyvenimui! Tam tereikia išmonės bei kūrybiškumo. Mokiniai išmoko lydyti maišelius bei išsiaiškino, kur juos galima panaudoti. Puiki edukacija „5 pojūčiai“, vienas iš paskutinių projekto veiklų. 4a ir 2d klasėse lankėsi VšĮ „Edukaciniai projektai“ edukatorė, kuri veiklos metu įdarbino visus vaikų pojūčius.

 

 

Projekto dalyviai lietė, uostė, ragavo, klausėsi barškėjimo ir bandė atspėti, kas slepiasi maišelyje ar dėžutėje. O rega padėjo atsakyti ar spėjimas teisingas.

 

Veikla sukėlė daug emocijų, ypač ragavimas. Net pažįstamos salotos skonis, kai nematai, ką ragauji, pasirodė keistas. Šis užsiėmimas padėjo vaikams lavinti vaizduotę, pajusti įvairias emocijas ir, žinoma, išsiaiškinti įvairių produktų naudą. Edukacijos „Nepaprastos paukščių kelionės“ metu net keturioms klasėms – dviem pirmokų klasėms, antrokams bei ketvirtokams teko nauja patirtis – su mokiniais nerta į paukščių pasaulį – aiškinomės migraciją, maisto grandinę, grėsmes bei išnykimo priežastis. Stebėjome paukščius, juos piešėme bei bandėme atpažinti. Džiugu, kad vaikai buvo drąsūs, aktyvūs, kūrybiški bei smalsūs. Konferencijoje „Gyvenimas be atliekų“ mokinukai dalinosi tvaraus gyvenimo patirtimi, mokėsi vieni iš kitų. Mokyklos bendruomenę džiugino ir įdomi, kūrybinga vaikų darbelių iš buitinių atliekų paroda. Baigiame projekto veiklas ir laukiame pavasario, kai įkurtame darže galėsime visais pojūčiais patirti pačių užauginto derliaus teikiamą džiaugsmą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.