Kai meilė ir šiluma telpa viename delne

Dalia Lankelienė
,
Kolorado lituanistinės mokyklos mokytoja

Artėjant Motinos dienai bei laukiant Tėvo dienos, Kolorado lituanistinės mokyklos mokinukai paskutinį balandžio šeštadienį kibo į darbus ir gamino dovanėles savo tėveliams. Vyko antrasis užsiėmimas pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansuojamą projektą „Lietuvos tautodailės tradicijos – keramika“.

 

Klausydami tautodailininkės-keramikės Jurgitos Čiplytės pamokymų, žiūrėdami į rodomus pavyzdžius, vaikai minkė molį, jį kočiojo ir spaudė savo delniukus. Kas gi telpa tame delniuke? Gal nuo pagonybės laikų visur sutinkamas šilumos, šviesos ir gyvybės simbolis saulė? O gal amžinos meilės simbolis – rožė?

 

 

Visi Jurgitos lipdomi pavyzdžiai buvo atidžiai įvertinami smalsių akučių, ir maži pirštukai kartojo meistrės veiksmus. Jei mažiausiems reikėjo pagalbos, mokytojos ir vyresni mokiniai – visada šalia. Kažkam reikia atgaivinti per greitai sausame Kolorado ore džiūstantį molį, kitam nesiseka lygiai iškočioti molinio blyno. Įveikus techninius nesklandumus, vaikų fantazijai ir kūrybiškumui ribų nebuvo – kiekvienas sukūrė dovaną savo šeimai – delniuką, kuriame telpa visa saulės šiluma ir didžiulė meilė savo artimiesiems.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.