Gimnazistų susitikimas su rašytoja

Birutė Gedžiuvienė

Retai pasitaiko proga kalbėtis su rašytoju apie dalykus, susijusius su knygų atsiradimu. Baisogalos kultūros centro biblioteka vykdo projektą „Skaitymo skatinimas vaizdu ir žodžiu“. Viena iš projekto veiklų – susitikimas su rašytoja Egle Ramoškaite. Balandžio 29 d. nuotoliniame susitikime dalyvavo ir grupė Baisogalos gimnazijos trečiokų. Jie sužinojo, jog rašyti knygas paaugliams nėra lengva, kad tam reikia ir asmeninės patirties, kuri kartais būna skausminga. Įdomu, kad autorė teigia nebeprisimenanti savo pirmosios knygos turinio, kad pradinės knygų idėjos buvo visiškai kitokios, o leidykla pakeitė visus autorės sugalvotus knygų pavadinimus.

 

 

Kad tokie susitikimai prasmingi, byloja mokinių refleksijos: sužinojau daug naujų dalykų apie rašytojus, kaip jais tapti, jų atlyginimus; rašytoja paliko didelį įspūdį, nes pasirodė labai šiuolaikiška. Rašytojus įsivaizdavau kitokius; sužinojau naujų dalykų apie YA knygas ir labai patiko rašytojos pristatymas; rašytoja labai šilta asmenybė ir moka bendrauti su jaunimu. Paskaitos metu sužinojau tikrai dar nežinotų faktų apie rašymą, apie knygos leidimą ir taip pat pasipildžiau norimų perskaityti knygų sąrašą; ji rekomendavo įdomesnes knygas paaugliams, pasiūlė knygų pagal mūsų pateiktus tris žodžius. Taip pat atskleidė daug dalykų apie rašytojų sunkumus rašant knygas; tiesiog apskritai buvo labai įdomu klausytis žmogaus, kuris rašo knygas.                                                                           

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.