Joniškio švietimo bendruomenės stiprybė – vienybėje

Laima Paulauskienė
,
Joniškio r. švietimo centro PPT logopedė, specialioji pedagogė, Joniškio asociacijos „Lietaus vaikai“ pirmininkė 

Balandžio 2-ąją visas pasaulis mini Autizmo dieną. Gausėjant mokslu grįstų žinių apie įvairiapusį raidos sutrikimą, keičiasi ir visuomenės požiūris į jį. Šiandienos pažangioji visuomenė dažnai mato išskirtinumą ne kaip trūkumą, o kaip privalumą, nes žmonių įvairovė, kitoniškumas mus moko tolerancijos, pagalbos suteikimo ir visapusiškos empatijos vienas kitam. Balandžio 3 dieną Joniškio švietimo bendruomenė susibūrė paminėti Pasaulinę autizmo pažinimo dieną. Tai laikas, kuomet susimąstome apie bendrystę, apie įvairių poreikių turinčių žmonių supratimą ir priėmimą.

 

Šiais metais minimas Lietuvos autizmo asociacijos dešimtmetis ir labai simboliška, kad tolerancijos ir supratingumo žygyje dalyvavo dešimt Joniškio rajono švietimo įstaigų. Į Mūšos tyrelio pažinimo kelionę su dešimt užduočių kiekvienai komandai leidosi rajono mokyklos, o mažieji rajono gyventojai – vaikų darželių bendruomenės pasipuošę autizmo supratimo simbolika – mėlynais balionais ir lietaus lašiukais žingsniavo savo pasirinktais maršrutais. Širdį glosto ir akį džiugina tai, kad šiais metais žygyje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai.

 

 

Nors žygeivius pasitiko vėjuota ir vėsoka pavasario diena, bet gera nuotaika, pašnekesiai ir šypsenos nedingo nuo dalyvių veidų. Grįžusiems sušilti padėjo garuojanti gardi draugystės košė ir karšta arbata su sausainiais. Žygio dalyviai ne tik stiprino fizinę sveikatą, bet patyrė gausybę malonių emocinių išgyvenimų. Džiugesį kėlė ir autizmą simbolizuojančios dovanos – žaidimai dėlionės, kurie mums primena, kad kitoniškumas nėra trūkumas, o dažnai būna ir privalumas, nes kaip ir visose dėlionėse svarbi kiekviena detalė, taip ir mūsų gyvenimas susideda iš įvairovės siekiant galutinio rezultato.

 

Šiais metais Joniškio rajono autizmo pažinimo dėlionėje dalyvavo 617 žmonių. Visi jie svarbūs ir reikšmingi. Joniškio rajono bendruomenės žygį „Kitoniškumas – tai privalumas“ organizavo Joniškio r. švietimo centras ir Joniškio asociacija „Lietaus vaikai“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.