Janoniečių sėkmė nacionaliniame geografijos konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“: iškovoti aukso ir sidabro medaliai

Gitana Kazimieraitienė
,
geografijos mokytoja, LGMA narė

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunieji geografai Matas Gedrimas (Ia), Adam El Baba (Ia), Laurynas Gruodis (Ic), Adomas Pliūra (Ic), Ąžuolas Zavaliauskas (IId), Astijus Grinkas (IId) ir Domantas Jankaitis (IIId) dalyvavo nacionaliniame 6–12 klasių mokinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“, kuris vyko Vilniuje per tarptautinę turizmo parodą „Adventur 2023“.

 

Tokio lygio konkursas Lietuvoje organizuotas aštuntą kartą, į jį pakviesta daugiau kaip 900 moksleivių. Konkursą organizavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija ir „Litexpo“ parodų rūmai, idėjos autorius ir vertinimo komisijos pirmininkas – mokyklinių geografijos vadovėlių autorius Rytas Šalna.

Konkurso tikslas – populiarinti geografijos dalyką, ugdyti moksleivių geografinį raštingumą ir sudaryti jiems galimybę pasivaržyti su bendraamžiais. Konkurso apimtis – 30 vaizdinių interaktyvių užduočių, susijusių su Lietuvos ir pasaulio vietovių geografija, istorija, turizmu, kultūra, gamtos objektais.

janoniečiai su geografijos vadovėlių autoriumi Rytu Šalna

 

Mūsų vaikinai konkursui ruošėsi labai atsakingai, tad jų darbas nenuėjo veltui – Adam, Ąžuolas ir Astijus iškovojo I vietas, Matas ir Domantas pasipuošė sidabro medaliais.

Janoniečiai taip pat dalyvavo gyvoje interaktyvioje geografijos pamokoje, kurioje savo kelionių po Sacharos dykumą įspūdžiais dalijosi geografas Rytas Šalna. Vėliau susipažinome su parodoje dalyvavusių Lietuvos savivaldybių ir Europos, pasaulio šalių ekspoziciniais stendais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.