Janoniečiai vėl susipažino su profesijomis

Spalio 28–31 d., per rudens atostogas, apie pusšimtis Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinių dalyvavo tęstiniame gimnazijos projekte „Moksleivių praktikos savaitė“. Mokinius priėmė 17 miesto įstaigų ir įmonių – gimnazijos socialinių partnerių. Profesijomis gimnazistai domėjosi Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate, bendrovėje „Laurema“, įmonėje ESO, AB „Šiaulių vandenys“, bendrovėse „Aderlita“, „Artilux NMF“, „Sodroje“, kitose miesto įstaigose ir įmonėse.

 

Jūris Dabašinskas ir Aistė Vaičiulytė su žurnalisto darbu norėjo susipažinti „Šiaulių krašto“ redakcijoje. Pirmąją dieną abu susitiko su vyriausiuoju redaktoriumi Vladu Verteliu, šis jiems papasakojo apie „Šiaulių krašto“ veiklą, laikraščio padėtį ir jo įtaką miesto bei valstybiniu lygmeniu. Jūris ir Aistė pamatė patį pirmąjį laikraščio numerį, išleistą 1990 m. lapkričio 20 d. Antrąją dieną gimnazistai dalyvavo rytiniame žurnalistų susirinkime, kuriame buvo aptartos dienos aktualijos ir pasiskirstyta veiklomis. Paskui vyriausiasis redaktorius mokiniams surengė ekskursiją po redakciją. Profesinį veiklinimą vainikavo galimybė kartu su „Šiaulių krašto“ žurnalistais dalyvauti spaudos konferencijoje Šiaulių dramos teatre.

Gimnazistų nuomone, tokia praktika labai naudinga. „Galėjau „pasimatuoti“ profesiją, spręsti, ar esu pajėgus jos imtis, ar man tai daryti bus įdomu? Juolab kad tai ypač svarbu žinoti prieš antroje klasėje renkantis mokymosi kryptį“, – teigė Jūris.

 

Ir kiti praktikantai džiaugėsi, kad turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis profesijomis. O gimnazija yra dėkinga visoms įmonėms ir įstaigoms, jų vadovams, darbuotojams, skyrusiems jaunimui savo laiką ir dėmesį. Projektą organizavo profesijos patarėja Sigutė Stonkienė.

 

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.