Įtraukusis ugdymas, skatinantis mokinius kurti

Jūratė Pilsudskienė
,
Kauno r. Neveronių gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė

Dar net neprašvitus, penktadienio rytą Neveronių gimnazijoje ir jos prieigose įsižiebė paslaptingieji „Džeko“ žibintai! Užburiančios moliūgų švieselės pakvietė visus į įspūdingą, ryškiomis, spalvotomis dekoracijomis pasidabinusią Helovyno šventę. Į gimnaziją rinkosi fėjos, laumės, troliai, smurfai ir dar daug kitų pačių įvairiausių fantastinių būtybių. Tarsi nužengusi iš pasakų ar fantastinių romanų puslapių gimnaziją užplūdo margaspalvė minia.

 

 

Šio mėnesio Neveronių gimnazijos vertybė „Drąsa“ paskatino mokinius atverti savo kūrybines galias tiek kuriant dekoracijas, tiek ir modeliuojant šventinius kostiumus. Drąsūs ir išradingi sprendimai davė puikių vaisių. Visa gimnazija pavirto didžiule šventine dirbtuve, kurioje gimė nuostabūs meno kūriniai.

 

Skambučiui pakvietus į pirmąją pertrauką, visi sugužėjo į labdaringą „Šiurpiąją“ mugę, kurioje išsipildė daugelio lūkesčiai. Kiekvienas Helovyno šventės dalyvis galėjo čia rasti ne tik suvenyrų, bet ir pačių įvairiausių užkandžių: šviežio kraujo, apgraužtų pirštukų, žarnų vyniotinio ar tarakonų užkandėlių. Savo prekių apžiūrėti ir jų įsigyti kvietė ir angelai, ir demonai. Labdaringos mugės metu surinkti pinigėliai bus skirti geriems darbams įvykdyti.

 

Per visas pertraukas mokinius džiugino iš mokyklos radijo sklindantys muzikos garsai, o IIIa kl. šokėjos Dominyka ir Evelina visiems padovanojo įspūdingą reginį – savo pačių sukurtą modernų šokį. Skambant šiurpiems akordams, šventę papildė dar ir madų šou bei „Helovyniškiausio“ kostiumo rinkimai. Vertintojų komisija buvo priversta visiems dalyviams skirti apdovanojimus, nes nebuvo nė vieno kostiumo, kuris nebūtų vertas pasigėrėjimo.

 

Koks Helovynas be išradingumo! Kūrybinės dirbtuvės veikė ir anglų kalbos pamokose. Čia mokiniai ne tik kūrė šiurpias istorijas, žaidė Helovyno žaidimus, bet ir tapę drabužių dizaineriais kūrė ir pristatė pačius įspūdingiausius modelius.

 

Ar kada dalyvavote moliūgų skaptavimo konkurse? Ne? Tai kitais metais užsukite pas mus į svečius ir prisijunkite prie išradingų ir originaliais sprendimais žiūrovus nustebinusių jaunųjų skaptuotojų būrio. Visi konkurso dalyviai pademonstravo neįtikėtinus rezultatus. Vos per 20 minučių gimė tikri meno šedevrai!

 

Šventę baigė nuostabus muzikos ir šviesų šou. Būna šaunių, smagių diskotekų, bet būna ir Helovyno diskoteka Neveronių gimnazijoje! Ačiū Neveronių bendruomenės pirmininkui Laimonui Teresai ir jo pagalbininkams už nepaprastą vakarą! Ačiū gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę visa tai įgyvendinti! Ačiū dailės ir technologijų mokytojams Ritai Sidkovienei ir Povilui Raugalai už pagalbą mokiniams kuriant ir puošiant erdves. Ačiū visiems šventės dalyviams už sukurtą nepamirštamų įspūdžių puokštę!

 

Mūsų gimnazijoje jau porą dešimtmečių skaičiuojanti Helovyno šventė tarp mokinių tapo viena laukiamiausių. Kasmet bendram tikslui ji suvienija ne tik moksleivius, bet jų tėvelius, pedagogus. Dekoracijų, kostiumų kūrimas, gimnazijos erdvių puošimas reikalauja daug laiko, energijos ir net drąsos. Į šį kūrybos procesą įsitraukia ir abiturientai, ir priešmokyklinukai bei jų šeimos. Piešdami, modeliuodami, kepdami ir kitaip kurdami, visi patiria daug teigiamų emocijų. Ar tai ne puikiausias įtraukiojo ugdymo pavyzdys?

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.