IT naudojimas vaikų ugdymui(si)

Rūta Gudauskienė, Audronė Randienė
,
Kauno l.-d. „Vaikystė“ mokytojos

Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje itin svarbu vaikus supažindinti su IT įvairove ir galimybėmis. Kauno lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ jau kelerius metus vaikai naudojasi įvairiomis IT priemonėmis: išmaniosiomis grindimis, interaktyviąja lenta, grindų robotuku „Bee-Bot“ ir kompiuteriu. Norime pasidžiaugti, kad visos šios priemonės ne tik patinka vaikams, bet ir paįvairina bei papildo ugdymo procesą.

Manome, kad IT yra veiksmingos priemonės, nes padeda ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų gebėjimus. Motyvuoja veikti, aktyviai ir tikslingai dalyvauti veikloje, žadina smalsumą. IT plačiai pritaikoma pagal individualius poreikius ir gebėjimus, vaikus lengva sudominti šia veikla.

 

Vaikai kiekvieną savaitę eina į salę žaisti žaidimų, kurie galimi naudojant išmaniųjų grindų įrangą. Skirtingų amžių vaikai turi savo pamėgtus žaidimus. Jaunesnieji mėgsta „šluoti lapus“, „sprogdinti balionus“, „maudytis jūroje“.

Vyresnieji renkasi „gaudyti žuvis su ruoniuku“, „rinkti bananus su beždžionėle“, „rinkti grybus su ežiuku“, „žaisti futbolą“. Ir vyresnieji, ir jaunesnieji mėgsta kurti muziką „bėgiodami grindų klavišais“.

Žaidimai su išmaniosiomis grindimis labiausiai lavina kūno judesius, orientaciją erdvėje, reakciją, vikrumą, atmintį, taip pat – skaičiavimą, skaičių, raidžių, spalvų pažinimą, supažindina su gyvūnais.

 

Išgirdę robotuko „Bee-Bot“ garsą, vaikai skuba žaisti. Žaidimai su robotuku lavina erdvinį suvokimą, programavimo įgūdžius tikslui pasiekti. Žaisdami vaikai komunikuoja – kuria žaidimo eilę, paskiria draugus, perima patirtį, padeda draugui atlikti užduotis. Pedagogų sukurti žaidimai „Gyvūnai ir jų jaunikliai“, „Spalvos“, „Bitės gyvenimo būdas“ ir kiti skatina vaikus susipažinti su spalvomis, skaičiais, raidėmis, aplinkos reiškiniais ir objektais.

Du kartus per savaitę ugdytiniai eina į „Smart“ studiją žaisti žaidimų naudodamiesi išmaniosios lentos funkcijomis. Užsiėmimai vyksta grupelėmis pagal amžių ir gebėjimus. Vaikai žaidžia mūsų darželio pedagogų sukurtus žaidimus įvairiems gebėjimams ugdyti. Lentos privalumas – vaikai gali žaisti poromis, stebėti, komentuoti ir taisyti savo draugų žaidimą, priimti teisingus sprendimus. Smagu ne tik žaisti, bet ir žiūrėti animacinius, pažintinius filmukus pagal temą.

 

Kompiuteriu grupėje vaikai žaidžia ugdomuosius žaidimus „Freppy“, „Žiburėlis“, „Pinigėnai“. Žaisdami šiuos žaidimus ugdosi pažintinius gebėjimus, bendradarbiavimo įgūdžius, mokosi sulaukti savo eilės, paskiria draugą, kuris žais.

Nuolat informuojame tėvus, kokius kompiuterinius žaidimus galima pasirinkti, kad laikas, praleistas prie IT, būtų ne tik smagus, bet ir naudingas vaikui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.