Išvyka į Vilnių

Ramunė Šveistė
,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė, 7 klasės vadovė

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai vyko į Vilnių. Juos lydėjo mokytojos Lijana Čiplienė, Laimutė Beinarauskienė, Palmira Stančauskienė ir aš, Ramunė Šveistė. Išvykos tikslas buvo aplankyti Vilniaus katedros požemius ir lobyną, įsikūrusį bažnytinio paveldo muziejuje Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame Bernardinų vienuolyne, Lietuvos nacionalinį muziejų, Kalėdų miestelius Katedros ir Rotušės aikštėse.

 

Pirmiausia vykome į Vilniaus katedrą. Kartu su gide nusileidome į Katedros požemius, apžiūrėjome senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną seniausių freskų Lietuvoje. Sužinojome, kad Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis. Gidė pristatė šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengtoje ekspozicijoje susipažinome su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais. Bažnytinio paveldo muziejuje, įsikūrusiame 2009 m. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame Bernardinų vienuolyne – įspūdingame Renesanso laikų ansamblyje, apžiūrėjome vertingiausius eksponatus iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių. Iš gidės pasakojimų sužinojome, kokia turtinga Lietuvos bažnyčios istorija.

 

Pasigrožėję meno vertybėmis, skubėjome į Lietuvos nacionalinį muziejų. Muziejaus senajame arsenale mūsų laukė edukacinė programa „Lietuva iki Mindaugo“. Čia mokiniai ne tik klausė gidės pasakojimo, bet ir savo rankose galėjo palaikyti muziejaus eksponatus, o programos pabaigoje atliko užduotį.

Prieš išvykdami namo, pasimeldėme Aušros vartų koplyčioje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.