„Istorija aplink mus: nuo viduramžių šarvų iki „Minecraft“ blokelio“. Olimpinė diena 2021

Laima Benikasienė
,
socialinė pedagogė

Rugsėjo 2–3 d. Dubysos aukštupio mokykla iš visų trijų savo padalinių – Aukštelkės, Kurtuvėnų ir Bubių – pakvietė mokinius įsijungti į įvairias edukacines veiklas „Istorija aplink mus: nuo viduramžių šarvų iki „Minecraft“ blokelio“. Istorinė tema vyravo visuose užsiėmimuose, kuriuos vedė patyriminio muziejaus „Vikingų kaimo“, VšĮ „Edukraftas“, Dubysos aukštupio mokyklos edukatoriai. Patyriminio muziejaus specialistai vaikus supažindino su stalo, lauko žaidimais, kuriais buvo žaidžiama gilioje senovėje. Ypač didelį susidomėjimą vaikams kėlė Saulės mūšio kario aprangos ir ginklų pristatymas. Dalyviai ne tik susipažino su viduramžių kovos būdais, bet ir patys dalyvavo mūšio simuliacijoje.

 

„Minecraft” žaidimo zonos virtualioje erdvėje grupė dalyvių buvo mokomi susikurti ir pastatyti Bubių piliakalnio Dubysos pilį. Šiuos užsiėmimus vedė VšĮ „Edukraftas“ įkūrėjas Darius Kniukšta.

 

Mokyklos fizinio ugdymo mokytojai, įsijungdami į bendrą temą, organizavo Olimpines dienas: mokiniai žaidė senovinius žaidimus, lietuvišką ritinį, vaikščiojo ant kojūkų ir kt. Dalyviai noriai žaidė senovinius judriuosius žaidimus, lygino juos su šiuolaikiniais. Ypač daug emocijų sukėlė beisbolo treniruoklio pristatymas. Čia dalyviai išbandė savo reakciją, taiklumą, buvo apdovanoti beisbolo federacijos prizais. Šiuolaikiškas treniruoklis „atkeliavo” į Bubius Lietuvos beisbolo federacijos ir mokyklos bendradarbiavimo dėka.

 

Renginio organizavimas ir vykdomos veiklos bendrai finansuojamos valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas mokykloje įgyvendinant projektą „Sportuojame kartu”, taip pat remiamas Šiaulių rajono savivaldybės, įgyvendinant projektą „Sveikatingumo savaitė Bubiuose 2021”, valstybės biudžeto lėšomis pagal įgyvendinamą projektą „Vasaros palydos Bubiuose 2021“. Pastarasis projektas vykdomas pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

 

Džiugu, kad prisimindami olimpinį principą – „Svarbiausia ne laimėti, o dalyvauti” – mokiniai išbandė visas siūlomas veiklas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.