Iš turiningos ekskursijos sugrįžus…

Raimonda Rumbinaitė
,
Kuršėnų Lauryno Ivinskio g-jos mokytoja

Beveik šimtas Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinių dviem autobusais paskutinę kovo mėnesio dieną vyko į Vilnių. Kad programa būtų įdomesnė ir naudingesnė, mokiniams buvo pasiūlytos kelios veiklos sostinėje. Visi išvykusieji lankėsi „Litexpo“ parodų centre vykusioje Studijų mugėje. Tiesa, abiturientai aplankė ir VGTU, kur susipažino su siūlomomis profesijomis.

 

Tačiau ypač maloniai Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai buvo sutikti LR Seime. Mūsų, kuršėniškių, t. y. 45 mokinių ir keturių mokytojų laukė Seimo narė Rima Baškienė ir jos padėjėja Ingrida Tamulevičiūtė. Mokiniai, Seimo narės Rimos Baškienės ir jos padėjėjos Indridos Tamulevičiūtės lydimi, turėjo galimybę pavaikščioti po Seimo rūmus, aplankyti kelias sales, pasijusti žurnalistais ir net Seimo nariais. Ypač jaudinanti akimirka – apsilankymas istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje, kurią puošia dailininko Kazio Morkūno vitražas „Šventė“, Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko salėje. Gimnazistai ne tik pabuvojo Seime, bet ir pasikalbėjo su Seimo nare Rima Baškiene, išgirdo jos klausimus ir išsakė savo nuomonę šių dienų aktualijų klausimais.

 

 

Ypač nustebome, kad tądien, kai lankėmės Seime, joje buvo atidaroma buvusio Kuršėnų meno mokyklos mokytojo grafiko, skulptoriaus, tapytojo, prozininko Petro Rakštiko darbų paroda „Valdžios veidai“. Visi puolėme ieškoti pažįstamų veidų.

 

Tad ekskursija ir susitikimas bei pokalbiai su Seimo nare Rima Baškiene, jos padėjėja, dovanos visiems mokiniams ir mokytojams – užrašinės ir rašikliai su Seimo atributika – paliko didžiulį įspūdį. Po to mokiniai aktyviai dalyvavo dar keliose programose. Dalis jų pagal kultūros pasą lankėsi organizuojamoje programoje „Susipažinkite – Valdovų rūmų muziejus“, „Vilniaus katedros požemiai ir lobyno istorija“, o vakare džiaugsmingai klaidžiojo siauromis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.